Znany artysta oddał hołd Adamowiczowi. Wzruszający gest

Cała Polska opłakiwała śmierć Pawła Adamowicza. W wielu miastach odbywały się marsze w intencji zamordowanego prezydenta Gdańska. Znane postaci wspominały go jako osobę, potrafiącą dzielić się dobrem z innymi. Do tych osób dołączył także włoski tenor Andrea Bocelli. Artysta miał okazję poznać Adamowicza w 2016 roku. Kiedy dowiedział się o tragedii, jaka miała miejsce podczas 27. Finału WOŚP w Gdańsku, postanowił wykonać wzruszający gest. Jaki? Zobaczcie sami!

26 stycznia w Ergo Arenie odbył się koncert znakomitego tenora Andrei Bocelliego. Bilety na występ włoskiego artysty sprzedały się wyjątkowo szybko, a hala była pełna wielbicieli jego twórczości. Gdy blisko dwugodzinny koncert zbliżał się ku końcowi, Bocelli po raz pierwszy przemówił do publiczności. – To wielki zaszczyt być w Gdańsku. Nie mogę zapomnieć waszego wielkiego uczucia. Ten utwór, piękną modlitwę, chcę zadedykować wyjątkowej osobie – przemówił ze sceny włoski tenor.

Następnie Bocelli zaczął śpiewać pieśń „Ave Maria”, a na telebimie w tle pojawiły się zdjęcia Pawła Adamowicza i tekst „Panie prezydencie, nigdy o Panu nie zapomnimy”. Publiczność zaniemówiła. Wszyscy na hali wstali z miejsc i zaczęli bić brawa włoskiemu tenorowi, doceniając jego niezwykły gest.

Włoski tenor miał okazję poznać Pawła Adamowicza podczas koncertu w Ergo Arenie w 2016 roku. Po koncercie Bocelliego prezydent Gdańska wraz z żoną zostali zaproszeni do garderoby artysty. Prezydent był fanem Bocellego. Trzy lata temu podarował włoskiemu tenorowi spinki do mankietów z bursztynem.

Do ataku na prezydenta Pawła Adamowicza doszło w niedzielę, 13 grudnia, podczas finału WOŚP w Gdańsku. Na scenę wtargnął 27-letni Stefan W., który dźgnął prezydenta nożem. Pomimo zaciekłej walki o życie Adamowicza nie udało się go uratować. W poniedziałek prezydent Gdańska zmarł. W sobotę, 19 stycznia, pochowano go w Bazylice Mariackiej.

Andrea Bocelli wystąpił w Ergo Arenie 26 stycznia

Włoski tenor spotkał się ze zmarłym prezydentem w 2016 roku

Paweł Adamowicz był fanem twórczości Andrei Bocelliego

źródło: fakt.pl