Za nami pierwszy odcinek drugiej serii programu „Śpiewajmy razem. All Together Now”. Czy komuś udało się postawić na nogi całą setkę jurorów?

Beata Kozidrak (kapitan jury) i Mariusz Kałamaga, prowadzący „Śpiewajmy razem”

Śpiewajmy razem. All Together Now” opiera się na jednym prostym założeniu – zaśpiewać tak, by porwać do wspólnego śpiewania i zabawy jak największą liczbę jurorów. Im więcej jurorów wstanie ze swoich miejsc i zaśpiewa z uczestnikiem, tym wyższy będzie jego wynik. Program składał się z ośmiu odcinków. Dwójka wokalistów, która w każdym odcinku poderwie z krzeseł największą liczbę sędziów, przechodzi do finałowego odcinka, w którym zawalczą o nagrodę pieniężną w wysokości 100 tys. zł.

W drugiej edycji pojawiło się trochę zmian – w roli kapitana 100-osobowego jury Ewę Farną zastąpiła Beata Kozidrak z grupy Bajm, a nowym prowadzącym został Mariusz Kałamaga, były członek kabaretu Łowcy.B (zmienił Igora Kwiatkowskiego, niegdyś kabaret Paranienormalni).

W jury ponownie pojawili się m.in. Krzysztof Jaryczewski (pierwszy wokalista Oddziału Zamkniętego), Anja Orthodox (wokalistka Closterkeller), Dariusz Kordek (aktor musicalowy, teatralny i filmowy), Jacek Dewódzki (były wokalista Dżemu), raper CNE, Madox, Ramona Rey, uczestnik wielu talent show Juliusz Kamil i Paweł Stasiak z Papa D.

Nowe twarze wśród jurorów to m.in. Titus (Acid Drinkers), Wanda Kwietniewska, Gabriel Fleszar, małżeństwo Ruda i Łukasz Lazer (Red Lips), Tomek Lubert (Virgin) oraz Drak i Jelonek z metalowej grupy Hunter.

Wśród uczestników nie zabrakło wykonawców, którzy już wcześniej próbowali swoich sił w innych programach typu talent show, jak „Must Be The Music”, „Mam talent” czy „Aplauz, aplauz”, z reguły bez większych sukcesów.

Maksymalne 100 punktów i awans do finału zdobyła Beata Noszczyńska z Poznania, która zaśpiewała przebój „Szklanka wody” grupy Bajm.

„Poradziłaś sobie z tym utworem, choć nie jest on łatwy” – doceniła śpiewająca go w oryginale Beata Kozidrak.

Przebój Bajmu usłyszeliśmy też w dogrywce, kiedy o drugie miejsce w finale zmierzyli się Ada Dijuk i Anna Dijuk-Bajok (matka i córka zaśpiewały w duecie „Ta sama chwila”) oraz Wojciech Kroczak („Autobiografia” Perfectu). Awansował rodzinny duet.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Śpiewajmy razem. (@spiewajmyrazempolsat) on

Wcześniej pan Wojciech od rozemocjonowanej i wdzięczącej się do uczestników Kozidrak usłyszał tekst: „Wojtek, nie daruję ci tej nocy!”, nawiązujący do tytułu piosenki Bajmu „Józek, nie daruję ci tej nocy”. Inni jurorzy nie byli jednak tak zachwyceni jego występem, a wręcz byli lekko rozczarowani takim wykonaniem polskiego klasyku.

Wokalistka Bajmu uroniła też kilka łez po występie Karola Bergera, który zaśpiewał „Lubię wracać tam, gdzie byłem” nieżyjącego już Zbigniewa Wodeckiego.

źródło: interia.pl