Żaden lekarz nie wyjawi tego sekretu: W ten sposób pozbędziesz się kataru w 25 sekund

Jesień opanowała już klimat na dobre, a to oznacza jedno: sezon na katar i grypę rozpoczęty.

Czasami mimo największych środków ostrożności, mycia rąk na okrągło, unikania kontaktu z innymi chorymi, nasz organizm nie daje rady i w trakcie jesieni atakuje nas grypa lub przeziębienie. Niezależnie od tego jak bardzo byśmy tego nie chcieli, to i tak w tym okresie musimy zmierzyć się z chorobą.

Niestety nic nie robienie nie pomoże nam w codziennym życiu, gdy dopadnie nas choroba. Leki często nie pomagają. Zostaje nam regularne wycieranie nosa, aby choć na chwilę poczuć ulgę. Tymczasem okazuje się, że istnieją dwa bardzo proste sposoby, aby udrożnić noc – i to w zaledwie 25 sekund!

Być może to wydaje się zbyt piękne, aby było prawdziwe, ale z pewnością warto to wypróbować. W końcu cieknący lub zablokowany nos sprawia, że czujemy się jak wrak. Choroba to zawsze straszne uczucie i warto wypróbować każdej metody, aby poczuć się lepiej.

W filmiku w serwisie YouTube, który obejrzało już kilka milionów osób, możemy zobaczyć dwie sztuczki, które ułatwią nam oddychanie i odblokują nos bez konieczności stosowania leków.

1

1. Nacisk i akupunktura

Pierwszy z trików polega na tym, aby wytworzyć ciśnienie, które samo sprawi, że nos się oczyści.

W jaki sposób to zrobić? Przyłóż końcówkę języka do podniebienia i po sekundzie zwolnij nacisk.

2

Po tej czynności należy przyłożyć palec wskazujący i palec środkowy pomiędzy brwiami i również przycisnąć. Po sekundzie należy zwolnić ucisk.

Następnie przez 20 sekund należy powtarzać obydwa uściski na przemian – nacisk języka na podniebienie i nacisk palców na czole pomiędzy brwiami. W ten sposób pozbędziemy się zablokowanego nosa.

3

2. Wstrzymanie oddechu

Drugi trik jest równie prosty. Należy wstrzymać oddech. Ten sposób działa dlatego, że w momencie, gdy twój mózg czuje, że brakuje ci tlenu, wprowadza w życie procedury ratujące życie. Dlatego robi wszystko, aby udrożnić komory nosowe i przywrócić dostęp powietrza do organizmu. Niesamowite, prawda?

W jaki sposób to zrobić? Odchyl głowę do tyłu, ściśnij nos kciukiem i palcem wskazującym i wstrzymaj oddech na tak długo, jak to możliwe. Oczywiście gdy tylko poczujesz się niedobrze, zwolnij uścisk z nosa.

4

Na filmiku poniżej możecie zobaczyć jak Amy Rushlow demonstruje wszystkie ruchy.

źródło: pl.newsner.com