Dieta jest dla wielu kobiet bardzo ważnym elementem przygotowywania się do wakacji. Najlepiej, żeby działała szybko i trwale, a jej efekty były olśniewające. Choć to się wydaje bardzo trudne, Karolina Szostak znalazła właśnie taką metodę na szybką utratę kilogramów.

Karolina Szostak

Dieta często kojarzy się z licznymi wyrzeczeniami i ciągłym głodem, a do tego grozi efektem jojo. Mimo to, duża część Polek decyduje się spróbować zmienić swój jadłospis, zwłaszcza przed sezonem na bikini. Tym razem zamiast eksperymentów z nowymi przepisami, można wykorzystać fenomenalny sposób na odchudzanie, jaki zastosowała Karolina Szostak. Dzięki tej metodzie prezenterka zgubiła 20 kilo i nadal chudnie.

Wyjątkowa dieta Karoliny Szostak czyni cuda. Każda kobieta będzie zachwycona efektami

Karolina Szostak zaczęła swoją karierę w Polsacie jako kobieta o zdecydowanie krągłych kształtach. Zaraz potem widzowie zostali świadkami spektakularnej przemiany prezenterki, która zaczęła szybko gubić zbędne kilogramy. Dziś dziennikarka może pochwalić się fantastyczną figurą, której zazdroszczą jej tysiące fanek.

Celebrytka postanowiła zdradzić sekret swojej cudownej przemiany. Za niesamowitą metamorfozą stoi dieta doktor Dąbrowskiej, która bazuje na spożywanie warzyw i owoców o niskiej zawartości węglowodanów, cukrów i tłuszczy. Trzeba też zapomnieć o smażeniu: dopuszczalne są tylko gotowane, surowe oraz kiszone produkty, do tego spożywane bez dodatku soli czy cukru.

Ograniczenie swojego jadłospisu do wybranych warzyw i owoców wydaje się strasznie monotonne, jednak, jak zapewnia Karolina Szostak, sposobów na otrzymanie pysznego posiłku jest wiele. Najlepiej sprawdzają się koktajle z różnych kompozycji składników, które są nie tylko smaczne, ale też bardzo pożywne.

Ta dieta wymaga specjalnego przygotowania organizmu. Nie każdy może ją stosować

Dieta doktor Dąbrowskiej jest też znana pod nazwą diety detoksykacyjnej. Głównym zadaniem takiego odżywiania jest przede wszystkim oczyszczenie organizmu z toksyn, a spadek wagi jest tylko efektem ubocznym. Jednak, aby zmiana odżywiania podziała we właściwy sposób, trzeba najpierw odpowiednio przygotować ciało.

Zanim przystąpi się do spożywania jedynie warzyw i owoców, trzeba przejść przez kilkudniową głodówkę leczniczą. To czas, w którym organizm przestaje przyjmować dodatkowe toksyny i powoli zaczyna się oczyszczać. Dopiero po tym czasie należy wprowadzić wszelkie zmiany w żywieniu.

Ten etap może być bardzo niebezpieczny dla niektórych osób, dlatego zaleca się, aby każdy skonsultował się z lekarzem lub dietetykiem przed rozpoczęciem detoksu.

źródło: pikio.pl