Disco polo to gatunek muzyczny, który zdecydowanie kojarzy się z osobami takimi jak Zenek Martyniuk czy Czadoman. Bardzo ciężko sobie wyobrazić kogoś, kto mógłby zastąpić tych wybitnych artystów, którzy w sercach fanów zapisali się wieloma hitami. Wygląda jednak na to, że mogą mieć oni realną konkurencję.

Disco polo będzie miało nową gwiazdę? Wygląda na to, że tak. Właśnie pojawił się nowy król disco-polo, którego hit podbija internet. W tym momencie ma nawet więcej wyświetleń niż sam Zenek Martyniuk.

Disco polo ma nowego króla!

Jorrgus to nowa gwiazda disco polo. Choć ciężko w to uwierzyć, to jego hit, który został opublikowany w tym roku, ma już 3 miliony wyświetleń. To liczba, która zdecydowanie stawia go na podium najczęściej odtwarzanych wykonawców z gatunku disco polo.

Niektórzy internauci zauważyli, że artysta swoim kawałkiem „Oddam Ci serce” osiągnął nawet większą liczbę wyświetleń niż sam Zenek Martyniuk, który niedawno również opublikował nowy utwór. Ten jednak ma zaledwie 2,9 mln odsłon na platformie Youtube. Czy oznacza to, że rynek muzyczny otworzył się na nowego króla?

Internauci prognozują, że zespół Jorrgus może w tym roku być najpopularniejszą gwiazdą z gatunku. Media donoszą, że jego utwory są w tym momencie chętnie odtwarzane zarówno na prywatnych domówkach, jak i goszczą podczas imprez w warszawskich klubach. Jeśli tendencja się utrzyma – do końca tego roku Jorrgus może osiągnąć prawdziwy sukces.

Kiedy powstał zespół Jorrgus?

Niewiele osób wie, ale zespół, choć pierwsze sukcesy odnotował niedawno, to działa tak naprawdę od 2008 roku, a jego założycielem jest Jerzy Szuj. Dotychczas skład brał udział w koncertach w mniejszych miejscowościach, gdzie próbował zdobyć popularność wśród lokalnych publiczności.

Fani zdecydowanie polubili twórczość Jorrgusa. Oto przykładowe komentarze, które możemy znaleźć pod oficjalnie opublikowanym na ich kanale teledyskiem.

– Super piosenka, aż chce się jej słuchać i wpada w ucho – napisał jeden z nowych fanów formacji.

– To zdecydowanie najlepszy zespół w Polsce. Słucham tego kawałka już dziesiąty raz i jeszcze mi się nie znudził! – chwali się kolejny.

– Coś czuję, że jesteśmy świadkiem wyłaniania się nowego króla disco polo! – czytamy w komentarzach na Youtube.

źródło: pikio.pl