Wisła oddała pieniądze Błaszczykowskiemu. Kolejny piękny gest piłkarza

Wisła Kraków spłaciła pożyczkę, której udzielił jej Jakub Błaszczykowski. Piłkarz reprezentacji Polski wykazał się przy tym kolejnym ludzkim gestem.

O geście Jakuba Błaszczykowskiego wobec Wisły Kraków przed niespełna tygodniem poinformował „Sport”. Reprezentant Polski pożyczył Białej Gwieździe co najmniej milion złotych. Dokładnej kwoty nie znamy, bo zarówno piłkarz, jak i krakowski klub, nie chcieli szerzej komentować sprawy.

Wiemy natomiast, że Wisła oddała już pieniądze byłemu kapitanowi reprezentacji Polski. – Wisła Kraków spłaciła już pożyczkę wobec Jakuba Błaszczykowskiego, bo to nie sprawa z lipca, a z czasów wiosennych starań o licencję na puchary – poinformował na Twitterze Michał Trela, dziennikarz „Przeglądu Sportowego”.

Na tym sprawa się nie zakończyła. Błaszczykowski nie zamierzał zarobić na ludzkim geście wobec Wisły, ponownie pokazując wielkie serce. – Odsetki (wymagane przez prawo) Kuba przekazał na bilety na Wisłę dla dzieci z domów dziecka – przekazał Trela.

Błaszczykowski był zawodnikiem Wisły Kraków od lutego 2005 do lipca 2007 roku, do której przeszedł z IV-ligowego KS Częstochowa za ok. 70 tys. zł. Ponadto a w ramach rozliczenia Biała Gwiazda przekazała częstochowskiemu klubowi sprzęt sportowy. Po sezonie 2006/2007 krakowianie sprzedali go Borussii Dortmund za ok. 3 mln euro, czyli z ponad 160-krotnym przebiciem.