Tadeusz Rydzyk został właśnie okrutnie ośmieszony przez Lecha Wałęsę. Internauci nie mogli uwierzyć własnym oczom, ale część z nich skrytykowała również byłego prezydenta. W komentarzach rozpętała się prawdziwa burza.

Tadeusz Rydzyk jest bardzo często krytykowany przez polskich internautów. Duchownemu zarzuca się przede wszystkim wzbogacanie kosztem wiernych i wykorzystywanie ich wiary na własny użytek. W Internecie bez problemu można znaleźć masę doniesień o domniemanym gigantycznym dorobku ojca dyrektora, który stworzył prawdziwe medialne imperium. Jednak tym razem duchowny został ośmieszony poprzez Lecha Wałęsę, co tylko dolało oliwy do ognia. Pod wpisem byłego prezydenta rozpętała się prawdziwa burza komentarzy. Jednak nie wszystkie podchodziły krytycznie do postaci kontrowersyjnego duchownego.

Tadeusz Rydzyk ośmieszony

Nie da się ukryć, że ojciec dyrektor poprzez Rado Maryja oraz Telewizję Trwam zbudował prawdziwe medialne imperium. Duchowny ma całą rzeszę wiernych słuchaczy, którzy widzą w nim prawdziwy wzór chrześcijańskich cnót. Jednak nie oznacza to, że Rydzyk nie ma wśród Polaków również przeciwników. Ojciec dyrektor od wielu lat krytykowany jest za swoją działalność i angażowanie się w życie polityczne.

Duchowny przez wiele lat wspierał swoim słowem PiS, jednak w ostatnim czasie jego podejście do partii Jarosława Kaczyńskiego, jaki samego prezesa znacząco się zmieniło. Mogłoby się w ten sposób wydawać, że wróg mojego wroga jest moim przyjacielem, ale Lech Wałęsa ewidentnie tak nie uważa.

Twórca Solidarności na swoim profilu facebookowym udostępnił oburzający wpis z Twittera. Został on opublikowany z konta ks. Tadeusz Rydzyk. Jednak czy na pewno jest to profil ojca dyrektora?

– Przekażcie proszę. Tu chodzi o ich dusze. Ci którzy blokują mnie na tłiterze, blokują sobie drogę do raju – czytamy we wpisie.

Na profilu Lecha Wałęsy ukazała się cała masa komentarzy krytykujących ojca dyrektora. Jednak część internautów zwróciła byłemu prezydentowi uwagę, że upowszechnia wpisy pochodzące z fałszywego konta Rydzyka, które jest niczym innym, jak zwykłą parodią.

– Dlaczego rozpowszechnia Pan wpisy z fejkowego konta? Jest Pan użytkownikiem Twittera i bez problemu może Pan sprawdzić, że to konto jest parodią. Proszę zdobyć się na minimum przyzwoitości i nie udostępniać nieprawdziwych „informacji” – pisze jeden z internautów.

Po licznych upomnieniach ze strony internautów były prezydent usunął ze swojego konta cały wpis. Wygląda na to, że zrozumiał, iż dał się nabrać autorowi, który na swoim koncie publikuje fikcyjne wypowiedzi toruńskiego duchownego. Jednocześnie szokuje fakt, że Wałęsa wcześniej nie sprawdził owego konta, ponieważ wypełnione jest ono prześmiewczymi wiadomościami.

1

źródło: pikio.pl