Twoja matka naprawdę Ciebie kocha, jeśli robi dla Ciebie 9 rzeczy z tej listy. Zwłaszcza bardzo ważny jest punkt 1!

Mama kocha miłością bezwarunkową, ale niestety wielu z nas zdaje sobie z tego sprawę dopiero wtedy, kiedy już jej zabraknie… Warto zobaczyć, ile mama dla nas robi i jak bardzo nas kocha nie tylko wtedy, gdy już będzie za późno bądź gdy zbliża się Dzień Matki, ale i zupełnie bez okazji!

1. Możesz z nią porozmawiać o wszystkim.

Mother and bride smelling bouquet

Często nie doceniamy tego, że z mamą można porozmawiać o wszystkim. Mamy pewność, że nikomu nie powie o naszych prywatnych sprawach, wysłucha, pocieszy. I zawsze stanie po naszej stronie.

2. Troszczy się o Ciebie jak nikt inny.

Wiadomo, że słynna troska mam potrafi doprowadzić do szału, ale za to nikt tak nie pomoże, jak się rozchorujemy! Nikt nie zapyta, czy chcemy ciepłej herbaty albo czy przypadkiem nie jesteśmy głodni. Mamy są przyzwyczajone troszczyć się o swoje małe dzieci- już zawsze nimi dla nich będziemy.

3. Inspiruje

To pierwsza osoba, która pokazuje nam, jak radzić sobie z problemami, uczy, co w życiu jest ważne, pokazuje, jak żyć. Nawet jeśli mama robi coś źle, to dla nas życiowa lekcja.

4. Daje nam mnóstwo uścisków i ciepła!

Nieważne, że mama widziała swoje dziecko dwa dni temu. Po prostu musi je przytulić! Tego ciepła i miłości nie da nam nikt inny.

5. Jest Twoim największym kibicem

Prawdopodobnie nie ma na świecie drugiej osoby, która tak bardzo kibicuje Ci w Twoich planach i marzeniach. Wierzy w Ciebie i dodaje pewności siebie.

6. Jesteś dla niej najważniejszy

Nie ma bardziej bezinteresownej osoby niż matka. Jej potrzeby zawsze schodzą na drugi plan, gdy trzeba zrobić coś dla dziecka. Gdy potrzebujesz pomocy, zrobi co w jej mocy, by dać Ci swoje wsparcie.

7. Kocha bezwarunkowo

Matka zawsze będzie matką, nawet jeśli jej dziecko popełnia w życiu same błędy, schodzi na złą drogę, dokonuje tragicznych wyborów. To jedyna osoba, która nigdy Ciebie nie zostawi.

8. Pokazuje Ci właściwą drogę

Mama chce dla dziecka jak najlepiej. Jej złote rady potrafią być męczące, ale mama nie robi nic w złej wierze. Wspiera nasze talenty, pomaga i inspiruje do bycia dobrym człowiekiem.

9. Ma najlepszy śmiech na świecie

Śmiech mamy jest jedyny w swoim rodzaju. Mamy nie mają łatwo – natłok obowiązków, problemów i zmartwień sprawia, że nie zawsze słyszy się śmiech tych wspaniałych kobiet. Tym bardziej warto doceniać dobre chwile i sprawiać, by nasza mama miała wiele powodów do śmiechu. Na dobry początek powiedzcie jej dzisiaj, że ją kochacie. Nic jej nie sprawi większej radości!

Warto udostępnić!

źródło: podaj.to