Trwają poszukiwania blisko 6-metrowego węża. Służby ostrzegają: Może być wygłodniały i agresywny

W sobotę Służba Ochrony i Ratownictwa Zwierząt Animal Rescue Poland otrzymała zgłoszenie o znalezieniu wylinki węża w gminie Konstancin-Jeziorna. Miała mieć dwa metry, okazało się, że ma ponad pięć. Trwają poszukiwania pytona tygrysiego. Może być agresywny.

Na wysokości miejscowości Gassy i Cieciszew znaleziono wylinkę węża – zrzuconą przez niego wierzchnią warstwę skóry. Służba Ochrony i Ratownictwa Zwierząt Animal Rescue Poland poinformowała o tym między innymi na Facebooku.

W dniu 07/07/2018 Służba Ochrony i Ratownictwa Zwierząt Animal Rescue Poland otrzymała zgłoszenie o znalezieniu wylinki…

Gepostet von Służba Ochrony i Ratownictwa Zwierząt Animal Rescue Polska am Sonntag, 8. Juli 2018

Wygłodniały i agresywny

Jak czytamy, do interwencji doszło w sobotę 7 lipca. Na miejscu znaleziono wskazaną w zgłoszeniu dwumetrową wylinkę, a po dokładniejszym obszukaniu terenu znaleziono w wysokich trawach drugą jej część.

„Zmierzona wylinka miała bez głowy długość 5,30 metra a obwód około 50 cm. Ekspert określił ją jako wylinkę dorosłego pytona tygrysiego” – informuje Animal Rescue Poland. Jak dodają służby, wylinka w momencie odnalezienia była świeża. Oznacza to, że wąż może być wygłodniały i agresywny.

Jak podaje Służba Ochrony i Ratownictwa Zwierząt, powiadomiła ona lokalne służby oraz Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego. Jak czytamy w komunikacie, istnieje możliwość, że jest to bezmyślny dowcip hodowcy węży, który podrzucił wylinkę swojego pupila nad brzeg Wisły.
Zagrożone atakiem są dzieci

„Do czasu potwierdzenia tego scenariusza zakładamy, iż zagrożenie jest realne i podejmujemy codzienne próby znalezienia węża” – informuje SOiRZ i apeluje: Prosimy wszystkich o powstrzymanie się przed spacerowaniem i spaniem pod chmurką w tych okolicach oraz baczne obserwowanie okolicy.