„Totalna awantura”. PiS kontratakuje spotem wyborczym o opozycji

– Po stronie opozycji nie ma programu, nie ma wizji, nie ma polemiki i pomysłu na Polskę, jest tylko agresja – powiedział szef sztabu wyborczego PiS Tomasz Poręba. Zaprezentował spot wyborczy „Totalna awantura to nie program dla Polski”.

Wykorzystano w nim migawki z demonstracji i agresywne zachowania przeciwników obozu rządzącego. „PiS trzeba wywieźć do Oświęcimia i wytruć” oraz „Won śmieciu”.

Pojawiło się też „będziesz siedział” – okrzyk kierowany do prezydenta Andrzeja Dudy podczas demonstracji przeciwko podpisaniu nowelizacji ustawy o Sądzie Najwyższym. Emocje demonstrantów przeplatają się z wypowiedziami polityków opozycji np: „nie zreformujemy gospodarki”.

– Ja dzisiaj pytam Platformy Obywatelskiej, jaki ma pomysł na te wybory, jaki ma program? Jaki ma program dla polskiej wsi? Jaki macie program dla polskiej służby zdrowia?

Co zrobicie z 300+, co zrobicie z 500+, co zrobicie z Mieszkaniem+, co wreszcie zrobicie z wiekiem emerytalnym? – pytał na konferencji Poręba.

Spot to odpowiedź partii Jarosława Kaczyńskiego na ostatnią kampanię PO i Nowoczesnej. Również odwoływała się do emocji wyborców. Kilka dni temu na ulicach polskich miast pojawiły się billboardy przedstawiające groźną twarz Jarosława Kaczyńskiego i hasła zaczynającymi się od „PiS wziął miliony…”.

„PiS wziął miliony, a ludzi nie stać na leki”, „PiS wziął miliony, a tanich mieszkań nie ma”, „PiS wziął miliony, a prąd drogi jak nigdy” – to tylko kilka z nich.

Kaczyński na billboardach w całej Polsce. Nowa akcja PO wymierzona w PiS

Tomasz Poręba przekonywał na konferencji, że PiS realizuje swój program konsekwentnie. – Dotrzymujemy słowa, jesteśmy wiarygodni, jesteśmy sprawdzeni w zarządzaniu państwem i podczas najbliższych dni, najbliższych tygodni tej kampanii będziemy przedstawiać kolejne propozycje programowe dla polskiego samorządu – zapowiedział.