Tomasz Poręba: jeśli Polacy postawią na PO to wszystkie nasze prospołeczne programy zostaną im odebrane

W ten sposób szef sztabu wyborczego PiS Tomasz Poręba przekonywał do głosowania na swoją partię w nadchodzących wyborach samorządowych. Obiecywał też, że po wygranych wyborach wzrosną nakłady na inwestycje w samorządach.

Konferencja prasowa Tomasza Poręby dotyczyła wyborów samorządowych, ale większość czasu zajęło recenzowanie dokonań Platformy Obywatelskiej. Polityk PiS stwierdził, że w programie PO nie ma żadnych konkretów.

Następnie przeszedł do prezentacji cytatów polityków PO świadczących o chęci likwidacji programu 500+, 300+ oraz podwyższenia wieku emerytalnego.

– Jeśli Polacy postawią na PO to wszystkie nasze prospołeczne programy zostaną im odebrane – mówił Tomasz Poręba. I dodał, że PiS będzie stawiać na program, który ma wyrównać oraz podnieść poziom rozwoju województw.

– Od poniedziałku w każdym regionie nasi liderzy spotykają się z mieszkańcami i dziennikarzami. Mówią o tym, jakie propozycje dla województw będą realizowane. Prezentujemy nasz program – mówił. Dodał, że w kolejnych tygodniach kampanii PiS zaprezentuje cały program dla wszystkich województw.

Tomasz Poręba: trzymam kciuki za kampanię Rafała Trzaskowskiego

Szef sztabu wyborczego PiS odniósł się do kampanii wyborczej w Warszawie. – Oglądając akcję Rafała Trzaskowskiego dobrze się bawiłem. To się samo komentuje i nie będę dodawać żadnych ironicznych komentarzy – odpowiadał na pytania dziennikarzy. Później dopytywany o to jeszcze powiedział, że „trzyma kciuki za kampanię Rafała Trzaskowskiego, żeby nadal wyglądała, jak teraz”.

Tomasz Poręba zachwalał kampanię kandydata PiS Patryka Jakiego, która jego zdaniem jest aktywna, dynamiczna i idą za nią ciekawe propozycje programowe.