Ojciec Tadeusz Rydzyk już niejeden raz zaskoczył Polaków poprzez publiczne wyrażanie swoich zwykle dość kontrowersyjnych poglądów. Założyciel Radia Maryja bardzo często zabiera głos w tematach związanych z polityką, przy czym szokuje swoimi wypowiedziami. Zapraszamy do naszej galerii, w której zebraliśmy te, które odbiły się największym echem w kraju i zagranicą.

Ksiądz Tadeusz Rydzyk już wielokrotnie stawał się tematem poważnych dyskusji ze względu na głoszone przez niego poglądy. Redemptorysta bardzo często wypowiadał się w dość kontrowersyjny sposób na tematy związane z polską polityką, ale nie tylko. Zdarzyło mu się również wyrazić swoje zdanie m.in. na temat Unii Europejskiej. Duchowny stwierdził, że jej patronem jest dawny komunista oraz porównał całą wspólnotę do Związku Radzieckiego.

Gdybyście słuchali Radia Maryja, to wszystko o tym byście wiedzieli. Na tej Unii Europejskiej jest napis Altiero Spinelli. Zobaczcie w internecie, co to za człowiek, który jest patronem UE. Stary komunista – powiedział na spotkaniu w Domu Kulury Polskiej w Wilnie.

Założyciel Radia Maryja jest uważany za jedną z najbardziej kontrowersyjnych postaci udzielających się w krajowej polityce. Ojciec Tadeusz Rydzyk ma spore poparcie wśród wielu mniej lub bardziej wpływowych ludzi w naszym kraju. Od zawsze wspierał ugrupowania z prawej strony sceny politycznej, w tym obecnie rządzący PiS.

Agencja badawcza SW Research przeprowadziła sondaż dla portalu „rp.pl”, którego wyniki doskonale przedstawiają poglądy Polaków w kwestii wpływów duchownego. W badaniu wzięło udział 800 osób, z których aż 69,7 proc. stwierdziło, że ks. Tadeusz Rydzyk ma zbyt duży wpływ na rząd Rzeczpospolitej Polskiej.

Redemptorysta nie wahał się wyrażać swoich opinii także na tematy związane z szeroko pojętą rozrywką. Miał spore zastrzeżenia co do filmu „Kler” w reżyserii Wojciecha Smarzowskiego. Uważa on, że produkcja przedstawia kłamstwo i nie była warta dofinansowania ze strony Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Mimo to, obraz został dość ciepło przyjęty przez wielu Polaków. Uplasował się na trzecim miejscu na liście z największą liczbą widzów w polskich kinach po 1989 roku.

Duchowny zapewne jeszcze niejeden raz zaskoczy nas swoimi kontrowersyjnymi poglądami. Zapraszamy do naszej galerii, w której przestawiliśmy Wam najciekawsze z jego szokujących wypowiedzi.

Na temat Telewizji Polskiej

Ostatnio dowiedzieliśmy się, że założyciel Telewizji Trwam nie ma najlepszego zdania na temat mediów publicznych w naszym kraju. Ojciec zadzwonił jakiś czas temu do Radia Maryja, aby przekazać słuchaczom przemyślenia dotyczące Telewizji Polskiej. Stwierdził, że TVP wciąż promuje homoseksualizm.

TVP promuje homoseksualizm, a rząd ideologię gender – powiedział Tadeusz Rydzyk.

Grzech zaniedbania

Chcąc zachęcić do wspierania Fundacji Nasza Przyszłość, Tadeusz Rydzyk mógł wzbudzić u wielu wierzących spory niepokój. Zasugerował, że nieprzekazanie 1% podatku na tę organizację będzie wiązał się z popełnieniem grzechu zaniedbania.

Wstań z tego fotela, pójdź do ludzi, powiedz znajomym, powiedz rodzinie. Wykorzystaj telefon i porozmawiaj. Zrób to. Nie popełniajmy grzechu zaniedbania – mogliśmy przeczytać w oświadczeniu opublikowanym na stronie Radia Maryja.

Nie ten film

Ojciec Rydzyk podczas jednego z programów na antenie Telewizji Trwam stwierdził, że środki publiczne na kulturę nie są przeznaczane na odpowiednie projekty. Miał na myśli m.in. film pt. „Nędzarz i madame”, który nie dostał dofinansowania od Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Nie był zadowolony z faktu, że na „Kler” w reżyserii Wojciecha Smarzowskiego w PISF znalazły się odpowiednie fundusze.

Kto z was był, ręka do góry, na filmie „Kler”? Przyznajcie się, jak żeście dołożyli pieniądze do tamtej kasy, żeby dalej szkodzili – powiedział w programie „W naszej rodzinie”.

2

Mieszane związki małżeńskie

Dyrektor Radia Maryja wyraził również swoje zdanie na temat międzynarodowych małżeństw. Jego opinia na temat tego typu związków była jednoznacznie negatywna.

-Ja np. patrzę, jak Polki zobaczą, spodoba im się taki jakiś mężczyzna, bo ciemniejsza cera i tego… i z tym Arabem, i później jest „idź do haremu, jedź tam”. No tak jest, to są dramaty. Do małżeństwa trzeba mieć jeszcze rozum, nie tylko emocje i hormony – powiedział podczas audycji Radia Maryja.

Komunizm w Polsce

Ojciec Tadeusz Rydzyk odwiedził jakiś czasu temu Zgromadzenie Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi. Podczas spotkania towarzyszyli mu amerykańcy kongresmeni, przy których stwierdził, że komunizm w Polsce jeszcze się nie skończył.

Droga rodziny Radia Maryja do stałej obecności w każdym polskim domu nie była prosta. Nawet po latach komunizmu, katolicki głos napotykał na wiele przeciwności – powiedział.

Powinniście służyć ludziom

W obliczu protestów lekarzy rezydentów ojciec Rydzyk postanowił wyrazić swoją opinię na temat rzekomej zachłanności początkujących wykonawców tego zawodu.

Prosimy was, służbę zdrowia, także tych lekarzy, którzy mają bardzo dużo energii, są bardzo młodzi, zaczynają. Prosimy, miejcie cierpliwość i nie chciejcie najpierw zarabiać kokosów. Zechciejcie najpierw służyć ludziom – powiedział.

3

Unia Europejska jest jak…

Redemptorysta wyraził również swoją opinię na temat Unii Europejskiej. Prawdopodobnie wielu to zdziwi, ale ojciec Rydzyk porównał wspólnotę 28 demokratycznych państw do Związku Radzieckiego.

Mamy europosłów, ale ta Unia, powiedziałbym, że jest to nowy Związek Radziecki – stwierdził na spotkaniu w Domu Kultury Polskiej w Wilnie.

źródło: pikio.pl