Żałobnicy, którzy odwiedzają ten cmentarz, przecierają oczy ze zdumienia! Na jednym z grobów zamiast tradycyjnego nagrobka mogą zobaczyć … gigantyczny smartfon. Zdjęcie zmarłej kobiety zajmuje cały ekran telefonu. Nie zabrakło także przycisków do regulowania głośności, aparatu, a nawet loga producenta. To mogło wydarzyć się tylko w Rosji!

1

O nietypowym nagrobku w mieście Ufa poinformował gazetę Proural mężczyzna przechodzący obok gigantycznego telefonu. Żałobnik nie wierzył własnym oczom w to, co widzi, dlatego postanowił uwiecznić ten niecodzienny monument i pokazać światu.

– Myślałem, że mam halucynacje. Jakim cudem amerykański smartfon nagle znalazł się na naszym cmentarzu? W dodatku taki ogromny? – powiedział gazecie mieszkaniec miasta.

Płyta z czarnego bazaltu ma półtora metra wysokości i bardzo wiernie odwzorowuje produkt firmy Apple. Mówi się, że pomnik jest autorskim pomysłem ojca zmarłej dziewczyny. On sam nie komentuje sprawy. Nagrobka nie wyprodukowała lokalna firma, jednak jej właściciel przyznaje, że niestandardowe projekty cieszą się coraz większą popularnością wśród jego klientów. Koszt takiej usługi nie jest mały, standardowa cena nagrobka to w przeliczeniu na złotówki ponad 4000 zł.

2

źródło: fakt.pl