Gdy studenci kupili używaną kanapę nie spodziewali się tego, co w niej znaleźli.

Na całym świecie jest mnóstwo ukrytych skarbów i wiele z nich można znaleźć na aukcjach oraz pchlich targach. Są niezliczone ilości przykładów ludzi, którzy dowiedzieli się, że to, co kupili, jest warte o wiele więcej, niż zapłacili. Studenci z tej historii zaliczają się do tej grupy.

Reese, Cally i Lara są współlokatorami i kupili starą kanapę od Armii Zbawienia za jakieś 20 dolarów. Kanapa dziwnie pachniała i była dosyć zużyta, ale za tę cenę była idealna, pisze Daily Mail.

Nie nacieszyli się nią długo, nim znaleźli coś w podłokietniku.

Koperty ukryte w kanapie

Studenci oglądali film, gdy zauważyli, że podłokietnik jest dziwny. Zrozumieli, że coś zostało w nim ukryte i postanowili to sprawdzić.

Nikt się nie spodziewał tego, co było w środku. W podłokietniku znaleźli kopertą z około 700 dolarami (ok 2600zł).

Coś im podpowiedziało, że znajdą więcej. Po uważnym przeszukaniu znaleźli więcej kopert.Całkowita znaleziona kwota? Ponad 40 000 dolarów (ok. 148000 zł)!

Wyobrażasz sobie szok i radość ze znaleziska?Jedna z osób zauważyła jednak, że na jednej z kopert jest adres. Studenci zrozumieli, że pieniądze mają prawowitego właściciela – i postanowili go znaleźć.

Poszukiwanie właściciela

Przyjaciele szukali kobiety, której dane były na kopercie. Gdy wreszcie ją znaleźli, kobieta podzieliła się wyjątkową historią pieniędzy.

Powiedziała, że pieniądze były jej chorego męża, który podarował je jej przed śmiercią, gdy nie mógł już się nią opiekować.

Kobieta powiedziała, że pieniądze spędziły w kanapie niemal 30 lat, dopóki nie przeszła operacji kręgosłupa i spędziła kilku miesięcy w szpitalu. Lekarze polecili jej dzieciom wymianę kanapy na taką, która będzie lepsza dla jej pleców. W ten sposób kanapa znalazła się u Armii Zbawienia.

Jednak dzięki trójce szczerych studentów, pieniądze wróciły do prawowitej właścicielki.

Starsza pani podarowała im w ramach podziękowania 1000 dolarów (3700 zł) do podziału. Posłuchaj poniżej, jak studenci opowiadają o tym zdarzeniu i podziel się tą niesamowitą historią ze znajomymi!

źródło: doceniac.com