Są zmorą wielu kobiet. Zdradzamy, jak się z nimi rozprawić

Piling i odpowiednie nawilżanie powinny być podstawą pielęgnacji. Zobacz przepisy na domowe skuteczne środki wspomagające suchą skórę dłoni.

Zabiegi będą skuteczne, gdy będziesz je stosować systematycznie

Piling

Mocno złuszcza martwy naskórek, rozjaśnia skórę. Gdy stosujesz piling z cytryną, przed wyjściem z domu nałóż krem z filtrem 50 SPF. W przeciwnym razie na skórze mogą zrobić się przebarwienia.

Składniki: 1 łyżka cukru, 1 łyżka oliwki dla dzieci, sok z 1 cytryny.

Jak przygotować? Wymieszaj składniki i nałóż na dłonie. Delikatnie masuj przez 3-4 minuty i zmyj. Piling stosuj raz w tygodniu.

Delikatnie złuszcza martwy naskórek, ujędrnia skórę. Piling stosuj trzy razy w tygodniu. Składniki: 4 łyżki kawy.

Jak przygotować? Zmieloną kawę zalej wrzątkiem (1 cm nad powierzchnię). Po 15 minutach odcedź ją i fusami zrób 5-minutowy piling dłoni. Spłucz wodą.

Maska odżywiająca

Składniki: 2 obrane ziemniaki, 1 żółtko, ciepłe mleko.

Jak przygotować? Rozgnieć widelcem ugotowane ziemniaki. Dodaj żółtko i mleko – tyle, by po wymieszaniu powstała gęsta papka. Nałóż na dłonie i owiń folią. Po 15 minutach zmyj. Stosuj dwa razy w tygodniu.

Suche skórki to zmora wielu kobiet

Kąpiel

Wygładzająca i kojąca podrażnienia. Działa natychmiast, dlatego stosuje się ją w sytuacjach awaryjnych, np. po sprzątaniu bez używania rękawiczek ochronnych. Składniki: 4 2 łyżki oleju arganowego (kupisz w drogerii, kosztuje 17 zł/100 ml) 4 1 łyżka miodu Jak przygotować? Do miski z ciepłą wodą wlej olej i łyżkę miodu. Wymieszaj i zanurz dłonie na 10 minut. Opłucz je letnią wodą i delikatnie wysusz ręcznikiem papie- rowym. Nałóż krem.

Zabieg wzmacniający paznokcie

Składniki: 1 żółtko, 1 łyżeczka oliwy, kilka kropli wit. A i E, 1 łyżeczka miodu.

Jak przygotować? Wymieszaj żółtko z oliwą i witaminami. Dodaj lekko podgrzany miód i znów wymieszaj. Papkę nałóż na dłonie. Kilka minut wcieraj ją w paznokcie. Zmyj letnią wodą. Stosuj raz w tygodniu.

źródło: styl.pl