​Już niedługo „zimna Zośka”, a po niej zaczniemy kupować rozsady do skrzynek. Podpowiadamy, jakie kwiaty będą czuły się najlepiej na twoim balkonie.

Te kwiaty lubią cień

Fuksja

Obficie kwitnie tylko w lekkim półcieniu – w pełnym świetle pąki kwiatowe zasychają przed rozwinięciem.

Lubi żyzną ziemię i podlewanie co 2 dni, powinna być zasilana nawozem do roślin kwitnących według instrukcji na opakowaniu.

Rozwar wielokwiatowy

Na stanowisku półcienistym i w świetle rozproszonym kwitnie obficie przez całe lato.

Nie lubi przesadzania, najlepiej rośnie w ziemi średnio żyznej. Należy podlewać go niewielką ilością wody co 4-5 dni, w upały co 3 dni.

Wilczomlecz białobrzegi

Najlepiej rośnie na stanowisku półcienistym, do którego jednak dociera rozproszone światło.

Lubi przepuszczalną, niezbyt żyzną glebę. Podlewamy go dopiero wtedy, gdy ziemia w donicy będzie zupełnie sucha, wylewamy nadmiar wody z podstawki.

Żurawka

Jej liście mogą być rdzawe, czerwone, fioletowe, niebieskawe lub wzorzyste. Im ciemniejsze liście, tym mniej światła potrzebuje roślina. Najlepiej sadzić ją w ziemi z dużą zawartością próchnicy i podlewać tak, by podłoże było lekko wilgotne.

Jeśli jest posadzona w żyznej ziemi, nie potrzebuje nawożenia.

Te kwiaty lubią słońce

Portulaka wielokwiatowa

Lubi glebę niezbyt żyzną i piaszczystą. Nie wymaga częstego podlewania (wystarczy raz na tydzień), nie trzeba jej nawozić.

Najlepiej czuje się w pełnym słońcu – wtedy obficie kwitnie.

Starzec popielny

Bywa też nazywany mrozem. Nie toleruje cienia ani półcienia – wtedy jego liście tracą oryginalną srebrzystą barwę i zielenieją.

Nie ma dużych wymagań pokarmowych, najlepiej czuje się na glebie przepuszczalnej, dobrze odprowadzającej wodę. Odporny na suszę, a nadmiar wilgoci mu szkodzi.

Werbena ogrodowa

Lubi miejsca jasne, o rozproszonym świetle. Wymaga gleby żyznej i dobrze przepuszczalnej.

Latem podlewamy ją codziennie, a na początku sierpnia zasilamy nawozem do roślin kwitnących. Trzeba usuwać przekwitłe kwiatostany – wtedy dłużej kwitnie.

Heliotrop peruwiański

Doskonale rośnie w pełnym słońcu, w mieszance ziemi kompostowej, liściowej, piasku i torfu (3:1:1:1), ale wystarczy mu także uniwersalna ziemia ogrodnicza.

Podczas upałów należy go podlewać codziennie, przy temperaturze umiarkowanej – co 2-3 dni.

źródło:kobieta.interia.pl