Przerażony 7-latek schował się przed włamywaczami. Gdy wyważają drzwi, mówi jedno słowo, które pozwala mu uciec

Jeśli ktokolwiek wie, jak ważne jest edukowanie swoich dzieci, aby wiedziały, co robić w sytuacjach awaryjnych, jest to matka 7-letniego Carlosa.

Pewnego dnia trzech włamywaczy weszło do domu i uwięziło matkę i ojca Carlosa.

Carlos jednak bardzo dobrze wiedział, co powinien zrobić.

Szybko złapał swoją siostrę i schował się w łazience. Gdy już się tam znaleźli, chłopak zamknął drzwi i zadzwonił na policję. Na szczęście przestępcy nie zauważyli dzieci i nie zdawali sobie sprawy jakim zagrożeniem dla nich mogą być.

Monique Patino, która odebrała telefon, szybko zrozumiała, jak poważna jest sytuacja. Każdy telefon alarmowy jest ciężki na swój sposób, ale w tym wypadku było to coś zupełnie z innej ligi.

Gdy Monique odebrała, Carlos powiedział:

– „Przyszli, zadzwonili do drzwi i mają broń i zastrzelą mamę i tatę. Możecie przyjechać szybko? Weźcie policjantów… dużo.”

1

Mimo iż kobieta była wstrząśnięta tym, co usłyszała, udało się jej opanować i zrobić to, do czego była szkolona. Powiedziała chłopcu, że policja jest już w drodze i że pod żadnym pozorem nie może odkładać telefonu.

Starała się uspokoić Carlosa, słysząc jak jego mała siostra płacze w tle.

2

Chwilę później kobieta usłyszała hałas wyłamywanych drzwi. Carlos krzyknął, a później nastąpiła cisza. Kobieta obawiała się najgorszego.

Jednak, gdy policja przybyła na miejsce, złodzieje zdążyli już uciec. Cała rodzina była już bezpieczna.

Okazało się, że jeden z napastników zapytał chłopca kto jest po drugiej stronie linii. Carlos odpowiedział szczerze: „Policja”.

Odpowiedź przestraszyła złodziei na tyle, że uciekli ile sił w nogach.