Prognoza pogody na święta niepokoi. Mieszkańcy obawiają się groźnych burz

Prognoza pogody na czas świąt Wielkanocy. Nie będziemy mogli narzekać na chłód – na południu kraju termometry wskażą w weekend ponad 20 stopni Celsjusza. Z drugiej strony, już w Wielkanoc w wielu miejscach pojawią się groźne burze z piorunami.

Prognoza pogody na czas Świąt Wielkanocnych to sprawa, którą żywo interesuje się wielu Polaków. Nie ma co się dziwić. Chcemy ten czas spędzić w rodzinach, a jednocześnie poczuć astronomiczną wiosnę.

Prognoza pogody na święta. Ciepło, wiosennie, ale…

Na szczęście będzie ku temu świetna okazja. Przewidywania z przed tygodnia zdają się potwierdzać w najnowszych doniesieniach. Serwis TVN Meteo przewiduje, że przez najbliższą dobę (Wielką Sobotę) Polska pozostanie pod wpływem wyżu, który ciągnie się od Skandynawii.

To on w głównej mierze przyczyni się do ciepła, które odczuwaliśmy dziś i które odczujemy również jutro. Do południu na całym obszarze Polski będziemy mogli cieszyć się słońcem. Na Dolnym Śląsku termometry pokażą w szczycie aż 21 stopni, ale odczuwalne wskazania mogą być jeszcze wyższe. W centrum możemy spodziewać się ok. 17-18 stopni. Stosunkowo najchłodniej będzie na Suwalszczyźnie – 15 stopni.

Synoptycy przewidują jednak, że jeszcze tego samego dnia nad północno-wschodnią Polską pojawią się gęste chmury, a z nimi przelotne opady deszczu.

Sytuacja zmieni się w Wielkanoc. Co prawda wskazania termometrów utrzymają się na podobnie wysokim poziomie (14-22 stopnie). Ponad połowa kraju znajdzie się jednak w obszarze zachmurzenia. Jego następstwem będą intensywne burze, których możemy spodziewać się już od południa.

Pełnią słońca pocieszą się w święto mieszkańcy zachodniej Polski. Obszar z przelotnym deszczem, ale i burzami rozszerzy się na pas centrum oraz Polski wschodniej.

Najchłodniejszym rejonem kraju w Wielkanoc będzie Suwalszczyzna (ok. 14 stopni).

Takie prognozy wywołują dziś mieszane odczucia. Z jednej strony możemy być pewni wiosennego ciepła i słońca, które będą sprzyjały rodzinnym wyjściom, nie tylko do świątyń. Rozszerzenie się strefy z burzami zaniepokoi jednak rolników i wszystkich plantatorów, którzy są już po pierwszych nasadzeniach. Pozostaje wierzyć, że żywioł nie przyniesie strat materialnych.

źródło: pikio.pl