Problemy z zasypianiem? Pewien lekarz opracował bardzo prostą technikę. Pomoże Ci zasnąć w zaledwie 60 sekund

Szacuje się, że dwie trzecie ludzi na całym świecie nie wysypia się w odpowiednim stopniu. Jak podaje Światowa Organizacja Zdrowia, zaleca się, aby każdej nocy spać około 8 godzin.

Zaś jak możemy się dowiedzieć z Business Insider, brak odpowiedniej ilości snu może sprawić, że staniemy się bardziej podatni na wszelkie choroby, wliczając w to cukrzycę i nowotwory.

Jednak co w przypadku, kiedy idziemy spać o odpowiedniej porze, z zamiarem wstania po 8 godzinach snu, ale potem mamy duże problemy z zaśnięciem?

Pewien lekarz opracował bardzo prostą technikę, która pomoże Ci zasnąć w zaledwie 60 sekund.

Lekarz i autor książek, Andrew Weil, być może rozwiązał wielki problem, z którym zmaga się wielu z nas. Opracował on bowiem czerpiącą z jogi technikę, która – jak sam pisze na swojej stronie – pomaga zasnąć w zaledwie 60 sekund.

Doktor Weil uważa, że ta metoda działa niczym „naturalny środek uspokajający dla układu nerwowego”. Na początku może jednak wymagać odrobiny ćwiczeń.

Nie potrzeba przy tym żadnego specjalnego sprzętu. Wszystko polega na tym, aby wykonać kilka prostych kroków, które pomogą Ci się rozluźnić.

Uspokajający oddech
Inaczej niż w przypadku środków uspokajających, które z czasem przestają działać, to ćwiczenie na początku działa dość delikatnie. Jednak ciągłe powtarzanie i praktyka sprawiają, że z czasem nabiera coraz większej mocy.

Technika nazywana jest metodą 4-7-8. Nazwa wzięła się od sekwencji wykonywanych oddechów. Możesz je powtarzać tak często, jak tylko tego potrzebujesz.

Metoda:
Przygotuj się do spania, tak jak robisz to zazwyczaj. Ćwiczenie możesz wykonywać w każdej pozycji, ale najlepiej uczyć się go w pozycji siedzącej z wyprostowanymi plecami.

1. Zamknij oczy i wypuść całkowicie powietrze z płuc przez usta.

2. Cicho wciągaj powietrze nosem przez 4 sekundy.

3. Wstrzymaj oddech na 7 sekund.

4. Wypuszczaj powietrze przez usta przez 8 sekund.

5. Sekwencję oddechów powtórz 4 razy.

Na poniższym nagraniu doktor Weil szczegółowo wyjaśnia, jak działa ćwiczenie oddechowe 4-7-8.

Z całą pewnością warto tego spróbować. Szczególnie jeśli nocą mierzysz się z problemami z zasypianiem. Udostępnij ten artykuł wśród swoich znajomych, aby pomóc im szybciej zasnąć.

źródło: pl.newsner.com