Premier ostro o mediach. „Włos się jeży na głowie”

Mateusz Morawiecki atakuje prywatne media! W wywiadzie dla Wirtualnej Polski unika odpowiedzi na pytanie o ocenę Telewizji Polskiej. Natomiast chętnie wypowiada się o mediach prywatnych. – Aż włos mi się na głowie jeży i przypomina propaganda Jerzego Urbana – ocenia premier.

Premier był pytany przez dziennikarza Łukasza Mężyka o krytykę m.in. ze strony środowisk opozycyjnych, która spadła na TVP, po tym, jak zamordowany został prezydent Gdańska Paweł Adamowicz. Opozycja zarzuca TVP propagowanie mowy nienawiści m.in. wobec Adamowicza i jego rodziny.

– Nie oglądam telewizji, więc żebym miał tutaj jakieś swoje własne, prywatne wyrobione zdanie, to musiałbym kilka czy kilkanaście programów obejrzeć, żeby zdanie sobie wyrobić, ale muszę powiedzieć z pełną odpowiedzialnością – to moje własne poglądy – że w naszej III RP, w ostatnich 20-30 latach mieliśmy do czynienia z ogromnymi okresami, gigantycznym przegięciem, stronniczością mediów w zupełnie innym kierunku niż ten, który ja reprezentuję – powiedział szef rządu.

– Mam autentyczne przekonanie, jak oglądam niektóre programy w różnych stacjach prywatnych – nie oglądam ich za często na szczęście, ale jakieś kawałki mi ktoś od czasu do czasu pokazuje – to włos się na głowie jeży i propaganda Jerzego Urbana przypomina mi się w całej swojej krasie, czy całej swojej brzydocie – dodał premier.

Mateusz Morawiecki atakuje prywatne media!

– Propaganda Jerzego Urbana przypomina mi się w całej swojej krasie, czy całej swojej brzydocie – mówi o mediach prywatnych Mateusz Morawiecki

Źródło: fakt.pl/wp.pl