Potrafią przysporzyć dużo bólu. Są sposoby, by się z nimi rozprawić

Najlepsze w walce z zajadami będą apteczne maści. Jeśli nie masz ich pod ręką, możesz pomóc sobie domowymi sposobami. Oto najlepsze z nich.

Pojawiają się wtedy, gdy mamy obniżoną odporność

1. Pomada z miodu

Przynajmniej dwa razy dziennie smaruj zajady płynnym, naturalnym miodem. Ma on silne właściwości gojące, szybko zasklepia rany i niemal natychmiast łagodzi ból i pieczenie. Ma silne działanie antybiotyczne i przeciwzapalne, jest źródłem cennych mikroelementów, niezbędnych do prawidłowej regeneracji naskórka. Działanie miodu wzmocnisz, łącząc go z kilkoma kroplami tranu.

2. Papka z drożdży

Drożdże zawierają duże ilości wit. B2, wspomagającej leczenie. Połącz drożdże spożywcze z niewielką ilością wody. Tak przygotowaną papkę nałóż na zmienione chorobowo miejsca.

3. Pesto z pietruszki

Weź pęczek natki pietruszki, kilkanaście orzeszków piniowych i łyżkę oleju rzepakowego z pierwszego tłoczenia. Dopraw solą i pieprzem, zmiksuj na gładką masę. Natka to źródło dużych ilości witamin C, E, A, PP, z grupy B, a także żelaza, cynku, miedzi i manganu, które przyspieszają leczenie naskórka ust. Jedz trzy razy dziennie łyżeczkę pesto przez pięć dni, aż zajady znikną.

źródło: styl.pl