To nie pierwszy raz, gdy kontrowersyjny komentator Marcin Rola szokuje na Wyspach. Dopiero co „popisał się” w BBC, teraz – jak twierdzi – został zatrzymany i przesłuchany przez brytyjskie służby. Mężczyzna jest znany z nazywania muzułmanów „dzikusami” i wyzywania feministek od „sklonowanych owiec”, czy „pasztetów z wąsem”.

Marcin Rola często opowiada w swoich programach o gwałceniu zwierząt i dzieci. Tak, jego zdaniem, robi wielu muzułmanów. To właśnie w jego rozmowie z byłym ekspertem TVP Romanem Sklepowiczem, padło oburzające stwierdzenie „kto to ru…a”, kierowane do uczestniczek protestu kobiet. Teraz mężczyzna, który sam siebie tytułuje „dziennikarzem niezależnym”, skarży się na Twitterze, że kolejna „debata” skrajnie prawicowych środowisk w Londynie, została odwołana.

PILNE1! Zostaliśmy zmuszeni do odwołania debaty prawicy w Londynie. 2. Zostałem zatrzymany na lotnisku i dokładnie przesłuchany przez służby. Całość tej przyjemności trwała kilka godzin. Tak właśnie wygląda wolność słowa w UE. Nadajemy dziś z UK. Szczegóły wkrótce. 💪🇵🇱🙊

„Brytyjczycy nie patyczkują się z siewcami nienawiści. Po ubiegłorocznych „Targach książki”, na których występowali znani w Polsce antysemici i islamofobowie, w tym roku impreza środowisk skrajnych nie dojdzie do skutku” – napisał na Facebooku Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych.

Te odmowy to pokłosie publikacji Faktu, w których opisywaliśmy zaskakującą postawę polskiej ambasady w Wielkiej Brytanii, która dotowała spotkania, takie jak np. targi książki w Slough w listopadzie 2017 r., gdzie polscy publicyści dyskutowali m.in. o Islamie, jako zagrożeniu dla „ojczyzny białego człowieka”.

Po naszych licznych publikacjach, sprawą zainteresowała się prestiżowa stacja BBC, która zaprosiła Marcina Rolę do jednego ze swoich programów. Bloger najpierw zapewniał w nim, że absolutnie nie jest radykałem i jedynie zachęca do debaty, jednak chwilę później dziennikarka prowadząca program pokazała mu szokujące wypowiedzi z jego programów.

– W islamie pedofilia to jest jakby chleb powszedni. W tej doktrynie politycznej, bo islam to nie jest religia i chyba każde dziecko to wie, pedofilia jest normalna. Te wszystkie małżeństwa, sprzedawanie kobiet za kozy, świnie itd., tzn. za świnie nie, bo to islam – brzmiała wypowiedzieć Roli, opublikowana w serwisie YouTube.

Rola związany jest ze środowiskiem Młodzieży Wszechpolskiej i ONR. Jest za zaostrzeniem prawa aborcyjnego, absolutnym zakazem przyjmowania w Polsce uchodźców z krajów arabskich, a ostatnio bronił także hodowców zwierząt futerkowych, występując u boku blogerki o radykalnych poglądach Ewy Zajączkowskiej.

źródło: fakt.pl