Agnieszka Maciejak jest jedną z najbardziej znanych polskich projektantek. W kreacjach jej autorstwa chodzi wiele rodzimych gwiazd.

Maciejak ukończyła grafikę na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, co odbija się w jej projektach. Artystka ceni bowiem geometryczne wzory. Jej flagowym projektem są leginsy ze skórzanymi wstawkami, które sama uwielbia nosić.

Projekty Maciejak noszą m.in. Agnieszka Szulim, Beata Kozidrak, Edyta Górniak oraz Doda. W jej kreacji wystąpiła również topmodelka Naomi Campbell.

Wielu prywatny styl projektantki określa jako awangardowy. Tymczasem sama zainteresowana podkreśla, że jej zdaniem można go nazwać klasycznym. Pani Agnieszka preferuje czerń i biel, a krótką fryzurę z grzywką nosi już o wielu lat.

Ostatnio Maciejak pojawiła się na dniu prasowym promującym imprezę „Fashion Designer Awards”. Projektantka wybrała na tę okazję szeroką, czarną bluzę, klasyczne, wąskie jeansy i brązowe botki na obcasie. W oczy rzucał się mocny makijaż z podkreślonymi policzkami w roli głównej.

Agnieszka Maciejak

Agnieszka Maciejak

źródło: interia.pl