Zarząd Krajowy Platformy Obywatelskiej RP zwraca się do członków PO o całkowite powstrzymanie się od udziału w programach TVP zarówno na szczeblu krajowym, jak i regionalnym.

Sławomir Neumann, Grzegorz Schetyna i Jan Grabiec

„Pod rządami PiS telewizja publiczna stała się narzędziem politycznej nagonki oraz partyjnej propagandy. Polityka obecnego zarządu TVP prowadzi do groźnych podziałów społecznych i godzi w poczucie bezpieczeństwa Polaków. Ta sytuacja wymaga naszej stanowczej reakcji” – brzmi fragment uchwały podpisanej przez Grzegorza Schetynę.

„Powstrzymanie się od udziału w programach” ma trwać „do czasu odwołania obecnego zarządu TVP oraz ustanowienia społecznej kontroli nad telewizją publiczną”.

Uchwała Zarządu Krajowego PO wchodzi w życie z chwilą jej podjęcia.

Platforma w przeszłości podejmowała już próby ignorowania zaproszeń ze strony Telewizji Publicznej. Nie była to jednak decyzja partii, a indywidualne decyzje polityków.

W maju 2018 r. w czasie programu „Woronicza 17” w TVP Info poseł PO Andrzej Halicki oraz Piotr Misiło z Nowoczesnej i Adam Struzik z PSL opuścili studio ze względu na pytanie sugerujące, że w apartamencie wynajętym od posła Stanisława Gawłowskiego funkcjonowała agencja towarzyska.

źródło: onet.pl