Piotr Skarga trzy dekady temu cieszył się niezwykłą popularnością. Wszystko za sprawą, uwielbianego przez Polaków, serialu „W labiryncie”.

Na ekranie Skarga pojawiał się już w latach 70., jednak dopiero rola docenta Jana Duraja zagwarantowała mu dużą rozpoznawalność. Jak sam przyznaje, nawet wtedy nie potrafił wyżyć z aktorstwa – po emisji serialu wyjechał do Norwegii, gdzie pracował przy budowie domów.

Po powrocie zagrał m.in. w „Lawie” Tadeusza Konwickiego, „Ekstradycji 2” oraz serialach „Sukces” i „Samo życie”. Popularność wróciła natomiast wraz z rolą Piotra Nowika w sitcomie „Bulionerzy” z 2004 roku.

Skarga nie miał szczęścia w miłości. Zaraz po studiach poślubił stewardessę Krystynę. Para doczekała się córki Magdy, ale ich związek przetrwał zaledwie trzy lata.

Drugą żoną aktora była Magdalena Wołłejko, jednak małżeństwo rozpadło się po pół roku. Podobno poszło o zdradę. Wtedy Skarga rzucił się w wir imprezowania i przelotnych znajomości.

Ustatkował się dopiero dzięki znajomości z Beatą Aponowicz – 20 lat młodszą pianistką.

Zobaczcie, jak dzisiaj wygląda serialowy Jan Duraj! Szóstego stycznia skończył 71 lat i trzeba przyznać, że jest w świetnej formie!

Piotr Skarga z partnerką w 2018 roku

Piotr Skarga z partnerką w 2018 roku

Kadr z serialu „W labiryncie”

źródło: interia.pl