Trudne Dzieciństwo „Royal Baby”? Absurdalne zakazy, których musi przestrzegać mały książę

Dzieciństwo pierwszego syna Meghan Markle i Harry’ego będzie nieco odbiegało od dzieciństwa innych dzieci. Wieść o jego narodzinach spowodowała zarówno w rodzinie królewskiej, jak i w mediach nieprzewidywalny entuzjazm. Dotąd obserwatorzy skupiali się jedynie na przywilejach, jakie niesie za sobą bycie dzieckiem książąt Sussex. Warto pamiętać, że z tytułem księcia wiążą się nie tylko przywileje, ale również zakazy, których będzie musiał przestrzegać. Przedstawiamy te najbardziej absurdalne.

Meghan Markle urodziła 6 maja 2019 roku. O godzinie 5:26 przyszedł na świat chłopiec ważący 3,26 kilogramów. Potomek książęcej pary dostał imiona, Archie Harrison. Radosna nowina o narodzinach nowego członka rodziny królewskiej szybko obiegła cały świat. Ponieważ ciąża księżnej Sussex owiana była tajemnicą, obserwatorzy wydarzeń z niecierpliwością oczekiwali wiadomości o płci dziecka, a następnie o jego imionach.

Imię wybrane przez Meghan i Harry’ego wywołało niemałe zdziwienie. Dotąd w brytyjskiej rodzinie królewskiej nie wystąpiło ono bowiem ani razu. Pierwotnie Archie było zdrobnieniem od Archiebald, teraz występuje też samodzielnie. Para książęca nie sprecyzowała, którą wersję wybrała dla swojego syna.

W środę książęca para pokazała potomka światu, wszyscy byli zauroczeni małym księciem. Wielka Brytania jest absolutnie zakochana w nowym członku rodziny królewskiej. Wszyscy skupiają się na przywilejach, jakie niesie za sobą bycie Royal Baby, zazdroszczą synowi Harry’ego urodzenia się jako arystokrata. Nikt jednak nie skupia się na tym, jak duża presja ciąży na małym chłopcu.

Na dworze królewskim panuje bardzo dużo zasad, których trzeba przestrzegać. Jego dzieciństwo nie będzie usłane różami i beztroską jak w większości przypadków. Od najmłodszych lat mały książę będzie musiał podporządkowywać się nakazom panującym od pokoleń. Z jednej strony możemy pomyśleć, że fajnie jest być potomkiem książęcej pary, z kolei z drugiej strony nie jest to, jak mogłoby się wydawać, sielanka.

Niektóre z zasad budzą skrajne emocje. Rodzina królewska ma spore wymogi względem nawet najmłodszych członków. Są zasady, które można uznać za absurdalne. Przedstawiamy 11 z nich.

Portale społecznościowe
Na dworze królewskim panuje surowy zakaz prowadzenia własnych, osobnych kont na portalach społecznościowych. Archie nie będzie mógł mieć Instagrama, Facebooka czy też kont na innych portalach. Członkowie rodziny królewskiej nie mogą również robić sobie publicznie selfie.

Rozrywka
Monopoly, Eurobiznes czy też inne gry karciane to rozrywka, której Archie nigdy nie będzie mógł spróbować. Wszystkie gry, w których pojawia się możliwość oszukiwania, są surowo zakazane. Eksperci etykiety ocenili Monopoly jako zbyt bezwzględną grę.

Technologia
Książęce dzieci również nie mogą korzystać z nowoczesnej technologii. Książe nigdy nie będzie mógł mieć przykładowo tableta. Ciężko nam to sobie wyobrazić w tak skomputeryzowanym świecie, w którym niemalże każdy posiada tablet, laptop i smartfon.

Religia
Archie będzie musiał być wyznawcą anglikanizmu. Członkowie rodziny królewskiej nie mogą być innego wyznania niż właśnie te.

Dyplomata
Syn księcia Harry’ego będzie miał absolutny zakaz wypowiadania się w kwestiach polityki i afiszowania się ze swoimi poglądami. Członkowie rodziny królewskiej w wielu kwestiach muszą być dyplomatami.

Obowiązkowe spodnie
Do ukończenia ósmego roku życia, książę Archie będzie musiał publicznie pojawiać się tylko w krótkich szortach. Żadne inne spodnie nie wchodzą w grę. Ta zasada na dworze królewskim panuje od szesnastego wieku. Taki strój ma nieść za sobą przekaz, „jestem z arystokracji”.

Czarne ubrania
Członkowie rodziny królewskiej, wykluczając moment żałoby, nie powinni nosić czarnych strojów. Na razie tylko Meghan wyłamała się z tej zasady, więc może przyjdzie taki dzień, że swojego syna też ubierze na czarno.

Naturalne futro
Surowo zabronione jest również noszenie naturalnego futra jako elementu garderoby. Ten zakaz akurat jest jak najbardziej zrozumiały i słuszny.

Szkoła
Gdyby syn księżnej Meghan poszedł do szkoły Thomas’a Battersea, do której uczęszcza też książę George, mały Archie będzie musiał bardzo uważać. Przykładowo na to, żeby nie powiedzieć głośno, że ma jednego ulubionego kolegę. W tej placówce kształcenia faworyzowanie nie jest dobrze postrzegane.

Spożywanie posiłków
Podczas posiłków dzieci nie mogą siedzieć z rodzicami. W tym czasie mają osobny stół, przy którym powinny opanować zasadę uprzejmej rozmowy.

Książęce menu
Książę Archie nigdy nie spróbuje owoców morza. Takich przysmaków nie ma w menu rodziny królewskiej, ponieważ mogą zawierać szkodliwe toksyny.

źródło:pikio.pl