Wygląda na to, że zima szykuje się do kolejnego ataku. Synoptycy ostrzegają, że dzisiejszej nocy temperatura może spaść do minus 21 stopni! Najzimniej ma być we wschodniej części Polski. IMiGW ostrzega też przed oblodzeniami, zaś Rządowe Centrum Bezpieczeństwa apeluje o zwracanie uwagi na osoby bezdomne.

IMGW wydało ostrzeżenia przed silnym mrozem dla województw: warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, lubelskiego, wschodniej części mazowieckiego i małopolskiego.

Najzimniej ma być na Podlasiu. Tam temperatura dzisiejszej nocy może spaść do minus 21 stopni. Mroźno będzie też w Suwałkach, gdzie słupki na termometrach pokażą minus 15 stopni. Ujemna temperatura będzie też w Lublinie – minus 13, w centrum i Zakopanem – do 10 stopni poniżej zera. We wschodniej części kraju mają się też pojawić oblodzenia. Z kolei na południu Polski przewidywane są opady śniegu.

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa apeluje o zwracanie uwagi na osoby bezdomne. Od początku listopada 2018 roku z powodu wychłodzenia organizmu zmarło 48 osób.

źródło: fakt.pl