Nie wszyscy ludzie są w stanie to zrobić: Czy potrafisz znaleźć niepasujący symbol?

Ćwiczenie umysłu ma ogromne znaczenie dla naszego zdrowia. I nie mam tu na myśli gimnastyki umysłu w pracy, kiedy stresujesz się i kombinujesz jak zdążyć wykonać wszystkie polecenia na czas. Chodzi mi o ćwiczenia bezstresowe, czyli mierzenie się z trudnymi łamigłówkami.

Mogą to być krzyżówki, sudoku, czy puzzle, ważne aby odłączyć się od stresu i obowiązków i zresetować mózg przy dobrej dla niego zabawie.

Kiedyś przepadałam za krzyżówkami, później zajęłam się rozwiązywaniem sudoku, a dziś najbardziej lubię zupełnie inne łamigłówki.

W tych zadaniach spoglądasz na zdjęcie, na którym widnieją takie same symbole, a twoim zadaniem jest wypatrzenie tego, który nie pasuje do reszty.

Skup swoje zmysły

Poniżej znajdziesz trzy zdjęcia zagadki, do których obowiązują te same zasady: na każdym zdjęciu znajduje się jeden symbol, który nie pasuje do reszty.

Nie ma podpowiedzi w jaki sposób ikona różni się od pozostałych, może to być mały szczegół, a być może różni się znacząco, dlatego trzeba skupić się wyłącznie na obrazku, aby mieć szansę na prawidłową odpowiedź.

Dodatkowo na wykonanie zadania masz 10 sekund. To znaczne utrudnienie. Wśród moich znajomych nikomu nie udało się znaleźć niepasującego symbolu w wymaganym czasie.

Oto pierwsze zadanie. Czy potrafisz znaleźć jeden różniący się symbol? Pamiętaj, mas na to tylko 10 sekund!

1

Udało ci się znaleźć niepasujący symbol? Jeżeli tak, to gratulacje, jeżeli nie, to poniżej mamy dla ciebie odpowiedź.

2

Aż trudno sobie wyobrazić, że można było przegapić słońce bez chmury i to prawie na środku obrazka!

Oto druga z łamigłówek. Ponownie masz 10 sekund, aby znaleźć różniący się od innych symbol.

3

Na tym obrazku różnica pomiędzy „odmieńcem”, a pozostałymi ikonami nie dla wszystkich była widoczna, dlatego poniżej zamieszczamy rozwiązanie.

4

Gratulacje dla osób, które znalazły różniący się element!

Trzecie i ostatnie wyzwanie na dziś dla naszego umysłu – pamiętaj, masz 10 sekund na znalezienie niepasującego symbolu.

5

To było za trudne? Nie przejmuj się, nie zostawimy cię bez prawidłowej odpowiedzi!

6

Kurczak na tym obrazku ukrył się dość dobrze, pomimo, że jako jedyny nie wykluł się jeszcze całkowicie z jajka, trudno go było znaleźć!

Czy udało ci się rozwiązać którąkolwiek z tych łamigłówek? UDOSTĘPNIJ te zagadki swoim znajomym, aby sprawdzić, czy im się uda!

źródło: pl.newsner.com