Nie lubicie czyszczyć butelki i wąski słoiki? Teraz to będzie szybko i łatwo! Genialny patent!

Czyszczenie butelki i wysokich, wąskich słoików to nie lada wyzwanie. By usunąć resztki jedzenia ze środka tych naczyń musimy się nieźle napracować. Problemem jest to, że nie możemy dosięgnąć do dna. Jest na szczęście prosty i ekologiczny sposób, dzięki któremu wyczyścimy bez trudu słoiki i butelki.

 

Aby pozbyć się brudu z tych naczyń możemy zakupić specjalne szczotki – długie i wąskie. Docierają one do miejsc, których nie jesteśmy w stanie wyczyścić za pomocą ręki i zwykłej gąbki. Ale jest jeszcze prostszy sposób, dzięki któremu bez trudu można pozbyć się zanieczyszczeń. Wystarczy, że masz skorupki po jajach (wystarczą z 2-3 sztuk).
1

Skorupki z jajek mają mnóstwo zastosowań. Przydadzą się do czyszczenia trudno dostępnych powierzchni, w tym m.in. butelek i słoików.
2

Jak wyczyścić butelkę lub słoik za pomocą skorupek po jajkach?

Wystarczy wsypać do naczynia rozdrobnione skorupki z 2-3 jaj (w zależności od jego wielkości) i napełnić je do połowy wodą. Jeżeli w naczyniu są zaschnięte resztki jedzenia możemy dodać płyn do mycia naczyń. Później należy zakręcić butelkę lub słoik i potrząsać energicznie.

Efekt tego zabiegu jest zaskakujący. Skorupki skutecznie likwidują zaschnięte resztki brudu i naczynie już po chwili jest czyste. Z butelki czy słoika należy wylać wodę i skorupki. Gotowe!

źródło: https://www.fakt.pl