Janusz Kozioł (+68 l.) zmarł 18 stycznia 2019 roku. Słynny lektor i spiker od trzech lat chorował na stwardnienie zanikowe boczne opuszkowe (SLA). Terapia była bardzo kosztowna. Aby zebrać fundusze na leki i specjalistyczną opiekę całodobową, została uruchomiona specjalna zbiórka. Na co zostaną przekazane pieniądze po śmierci lektora?

Zbiórkę na rzecz Janusza Kozioła zorganizowała jego córka Karolina. Kobieta poprosiła o 30 000 zł. Odzew był gigantyczny, a datki płynęły zewsząd. Ostatecznie na leki i specjalistyczną opiekę dla Janusza Kozioła udało się zebrać 288 685 zł, czyli 962% więcej, niż potrzebowano. Choć ludzie okazali ogromne serce i chęć wsparcia, choroba pokonała słynnego lektora. Córka zdecydowała, że zebrane pieniądze przekaże na cztery organizacje charytatywne.

Z całego serca, my najbliżsi dziękujemy Państwu za udzieloną pomoc i wsparcie. Zbiórka zostaje zamknięta. Środki ze zbiórki zasilą konta „Hospicjum Domowe im. Cicely Saunders powołane przez Stowarzyszenie Hospicjum Domowe”, „Dignitas Dolentium”, „Daj Mi Skrzydła” oraz Fundację Hospicjum Onkologiczne św. Krzysztofa – czytamy w opisie zbiórki na pomagam.pl.

źródło: se.pl