Mazurek przypomniała słowa Kaczyńskiego: „- wielokrotnie mówił, że nie będzie świętych krów”

Były rzecznik MON Bartłomiej M. i były poseł PiS zostali zatrzymani przez CBA. Podejrzewani są między innymi o powoływanie się na wpływy i czerpanie z tego korzyści materialnych. Zatrzymanie byłych polityków skomentowało już Prawo i Sprawiedliwość ustami swojej rzeczniczki Beaty Mazurek.

„Prezes Jarosław Kaczyński wielokrotnie mówił, że nie będzie świętych krów. Wszyscy wobec prawa są równi bez względu na legitymacje i sympatie polityczne. Tak wygląda różnica w standardach rządzenia, pomiędzy PIS i PO. Jesteśmy wiarygodni” – napisała rzeczniczka PiS na Twitterze komentując zatrzymanie między innymi Bartłomieja M.

Według ustaleń śledztwa, na które powołuje się portal TVP Info, były szef MON Antoni Macierewicz miał nie wiedzieć o działaniach swojego podwładnego, tak samo jak o czynach Mariusza Antoniego K., byłego członka PiS. Sprawa Antoniego K. dotyczy przetargu na dostawę samopodgrzewających się konserw.

Co do M. jednym z wydarzeń, które zwróciły uwagę śledczych, była organizacja koncertu z okazji 40-lecia powstania Komitetu Obrony Robotników i wystawy multimedialnej w Kielcach. Według CBA wystawa w ogóle nie doszła do skutku, a koncert odbył się, ale w innym miejscu.

źródło: natemat.pl