Masz problem z takimi białymi grudkami. Oto, jak sobie z nimi poradzić

Te małe, białe wypryski wyglądają bardzo nieestetycznie, więc najlepiej pozbyć się ich jak najszybciej. Wiemy, jak to zrobić bez konieczności wybrania się do kosmetyczki.

Te wypryski to prosaki. Wiele osób myli je z trądzikiem lub kaszakami. Występują najczęściej w pobliżu oczu, na skroniach, nosie oraz czole. Mogą się pojawić w każdym wieku, nie są zaraźliwe, ale wyglądają nieciekawie, dlatego warto pozbyć się ich tymi sprawdzonymi metodami.

#1. Pielęgnacja skóry

1

Pamiętaj o codziennym, dokładnym myciu i nawilżaniu skóry. Dobrze jest raz w tygodniu wykonać peeling.

#2. Sauna

2

Wizyta w saunie pomaga pozbyć się tego problemu. Ciepła para otwiera i odblokowuje pory.

#3. Unikaj słońca

3

Wystawianie skóry na działanie promieni słonecznych wysusza ją i ułatwia powstawanie prosaków. Pamiętaj, aby stosować kremy z filtrem.

#4. Miód

4

Właściwości miodu pomagają w walce z niechcianymi grudkami, ale również nawilżają twarz.

#5. Cytryna

5

Wystarczy stworzyć peeling z soku z cytryny, 2 łyżek cukru i 1 łyżki oliwy z oliwek. Taką mieszankę nakładaj na twarz i delikatnie masuj przez kilka minut.

#6. Skrobia kukurydziana

6

To połączenie sprawi, że małe grudki staną się przeszłością. Zmieszaj po prostu łyżeczkę octu jabłkowego ze skrobią tak, aby uzyskać gęstą pastę. Nakładaj na miejsca, gdzie występują grudki i zostaw na 20 minut. Zmyj letnią wodą.

#7. Kozieradka

7

Jest to bardzo silny przeciwutleniacz. Ma działanie antyseptyczne i pomaga w walce z trądzikiem, zaskórnikami i prosakami.

#8. Olej rycynowy

8

Ma on właściwości antybakteryjne, pomaga redukować sebum oraz walczy z trądzikiem. Miejsca, w których pojawiają się zmiany pocieraj olejkiem przez kilka minut, pozostaw do wchłonięcia, a potem umyj twarz letnią wodą.

#9. Pieczony proszek z granatu

9

Może i brzmi dziwnie, ale proszek ten ma naprawdę świetny wpływ na stan skóry. Granat jest bardzo silnym przeciwutleniaczem. Oprócz tego jest też bogaty w witaminę C, która łagodzi skórę i pomaga pozbyć się niedoskonałości. Nakładaj proszek zmieszany z wodą na prosaki raz w tygodniu.

Pamiętaj, że jeśli prosaki znajdują się blisko gałki ocznej, należy wybrać się do okulisty.

Podziel się tymi poradami ze znajomymi! Może komuś się przydadzą.

źródło: lolmania.pl

Share