Lech Wałęsa przychodzi do kościoła 15 minut przed mszą. Ma ważny powód [zdjęcia]

Lech Wałęsa nigdy nie krył się ze swoją religijnością. Wszyscy wiedzą o nim, że jest człowiekiem wierzącym, chodzi do kościoła. Do tego podkreśla swoja wiarę choćby poprzez noszenie na klapie marynarki znaczka z Maryją. Ostatnio Wałęsa pokazał kilka zdjęć z kościoła i wyznał, dlaczego w kościele zjawia się kilkanaście minut przed mszą. To poruszające wyznanie.

Lech Wałęsa jak na zapalonego internautę przystało często dzieli się w mediach społecznościowych tym, co robi. Wrzuca zdjęcia z wizyt gości w swoim biurze, zdjęcia z wywiadów czy wyjazdów. Ale czasem zdarza się, że pokazuje zdjęcia z niedzielnej mszy świętej. Tak było w weekend. Wałęsa pokazał kilka zdjęć z wnętrza kościoła. Sympatycy byłego prezydenta zwrócili uwagę na to, że w kościele nie ma zbyt wielu wiernych, a ławki nie pękają w szwach, wręcz przeciwnie, jest nieco pustawo. I tu z wyjaśnieniami pospieszył Wałęsa. Noblista wytłumaczył, że zdjęcia były robione jeszcze przed rozpoczęciem mszy, a on sam lubi przyjść do kościoła wcześniej. Dlaczego? Jest jeden, ale bardzo ważny dla niego powód. Chodzi o przygotowanie duchowe do mszy, które jest bardzo istotne: – Tak jest ja przychodzę zawsze 15 minut wcześniej, przy rozpoczęciu był pełen kościół – odpowiedział na pytani o zdjęcia i dodał: – Dlatego wcześniej by się przestawić się ze świata grzechu na świat cnoty.

Co do swojej wiary i religijności kilkakrotnie Wałęsa w dyskusji z internautami opublikował taki komentarz: – Nawet jeśli zostanę sam będę wierzył i będę chodził do kościoła .bo kościołem moim zdaniem kieruje Duch Święty. Do końca XX wieku dyktatury i systemy polityczne zagrażały kościołowi dlatego wybierano mniejsze zło ukrywano różne grzechy .XXI w zlikwidował w znacznym stopniu tego typu zagrożenia wprowadził więcej wolności .Dlatego można i należy teraz w tym stanie odczyścić maksymalnie nasze wierzenia i zachowania. Tak naprowadza nas moim zdaniem DUCH Święty.

źródło: se.pl