Ktoś wykupił konto „Murem za Owsiakiem”? Dzieją się z nim dziwne rzeczy

Jerzy Owsiak w ostatnich dniach jest jednym z głównych tematów w polskich mediach. Wszystko za sprawą ostatnich wydarzeń, jednak teraz miało miejsce coś bardzo dziwnego. Internauci są zaniepokojeni.

Jerzy Owsiak jest doskonale znany wszystkim Polakom. Raczej w naszym kraju nie ma osoby, która by nigdy nie słyszała o prezesie WOŚP. Szczególnie w ostatnich tygodniach bardzo dużo mówi się o Owsiaku, który na jakiś czas zrezygnował z pełnionej przez siebie funkcji. Jednak teraz uwagę internautów przykuł profil akcji, która odbiła się bardzo szerokim echem po polskim Internecie.

Jerzy Owsiak: kto wykupił konto „Murem za Owsiakiem”

Po tragicznych wydarzeniach podczas 27. finału WOŚP Jerzy Owsiak zdecydował się na odejście ze stanowiska prezesa fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Podjęta przez niego decyzja spotkała się z dużym niezadowoleniem zarówno wśród internautów, jak i osób związanych z show-biznesem, ale nie tylko.

W mediach społecznościowych powstała specjalna akcja pod tytułem „Murem za Owsiakiem”. To właśnie przez nią Polacy przekazywali swoje wsparcie dla Owsiaka, który bardzo mocno przeżył morderstwo Pawła Adamowicza. Sam profil na Instagramie tej akcji obserwowało ponad 60 tysięcy osób.

Tuż po pogrzebie prezydenta Gdańska Jerzy Owsiak zdecydował o swoim powrocie na fotel prezesa, a profil akcji później został sprzedany. Dokładnie w tym momencie zaczyna dziać się z nim coś bardzo dziwnego.

Internauci początkowo zauważyli, że profil „Murem za Owsiakiem” zmienił nazwę na „DwójkaTVP2”, a w samym opisie mogliśmy przeczytać, że jest to oficjalny profil TVP2. Co więcej, liczba obserwujących była dokładnie taka sama, mimo że na profilu były tylko dwa zdjęcia.

Kolejny dowód, o którym możemy przeczytać, jest fakt, że profil był oznaczany w postach związanych głównie z Owsiakiem i WOŚP.

Jednak taki stan rzeczy nie potrwał zbyt długo. Już po pewnym czasie profil zmienił status na prywatny, a jego nazwa przybrała formę losowego ciągu liter.

Teraz profil nazwany jest „Teleshow.pl” i ponownie stał się publiczny. Niestety nie wiadomo dokładnie, kto teraz stał się jego właścicielem. Część internautów podejrzewa TVP, ale nie ma o tym żadnych potwierdzonych informacji. Co więcej, nie wiadomo też, czy te profile faktycznie są oficjalne, przez co cała sprawa staje się tylko bardziej tajemnicza. Jednak jeżeli jest to tylko żart jednego z internautów, to bez wątpienia dla wielu osób nie jest on udany.

Fot. Screenshot z Instagrama / za Plotek.pl

Fot. Screenshot z Instagrama / za Plotek.pl

Fot. Screenshot z Instagrama / za Plotek.pl

źródło: pikio.pl