Na profilu społecznościowym byłego burmistrza Stronia Śląskiego (woj. dolnośląskie) pojawił się film, na którym ksiądz wjeżdża na osiołku do kościoła w Nowym Gierałtowie. Były burmistrz najwyraźniej nie ma nic przeciwko takim wyczynom, gdyż poniżej umieścił donośnik do podobnej inicjatywy z czasów, gdy sam rządził gminą. Internauci nie kryją oburzenia zachowaniem księdza. Część zwraca uwagę na to, co musiał czuć osioł.

Ksiądz wjechał na ośle do kościoła

14 kwietnia w parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Nowym Gierałtowie celebrowano Niedzielę Palmową. W rolę Jezusa wcielił się lokalny ksiądz, który wjechał na ośle do kościoła. Zadowolony i dumny z siebie duchowny zeskoczył z osła przy akompaniamencie śpiewu wiernych. Najmniej zadowolony z całego przedstawienia był osioł.

Choć część osób pochwala sposób, w jaki w Nowym Gierałtowie obchodzi się Niedzielę Palmową, to jednak większość internautów nie podziela tego entuzjazmu. Pod filmem, który został umieszczony na profilu „Zbigniew Łopusiewicz Burmistrz Stronia Śląskiego w latach 1994-2018”, pojawiło się sporo nieprzychylnych opinii dotyczących tego przedstawienia.

– To już nie ma nic wspólnego z wiarą. To już jest wymyślanie pierdół, które są już niesmaczne – pisze jeden z internautów, a inni dodają, że to po prostu męczenie zwierzęcia. Najwyraźniej innego zdania jest były burmistrz Stronia, który w komentarzu umieścił podobny film tyle, że z czasów, gdy to on rządził gminą.

Były burmistrz najwyraźniej nie ma nic przeciwko takim wyczynom, gdyż poniżej umieścił donośnik do podobnej inicjatywy z czasów, gdy sam rządził gminą

Internauci nie kryją oburzenia zachowaniem księdza. Część zwraca uwagę na to, co musiał czuć osioł

źródło: fakt.pl