Ojciec premiera już dziś przejdzie bardzo poważną operację. W rozmowie z „Super Expressem” wyznaje: – To będzie dość poważny zabieg na narządach wewnętrznych w jamie brzusznej. Wierzę, że wszystko będzie dobrze, trzymajcie kciuki – mówi nam Kornel Morawiecki (78 l.).

Marszałek senior trafił do Szpitala Wojskowego we Wrocławiu z silnym bólem brzucha w czwartek. Wczoraj został przewieziony na oddział szpitala MSWiA w Warszawie. Miał przeprowadzone badania, a dziś przejdzie niebezpieczną operację.

– Trzymajcie kciuki! – mówi w rozmowie z „Super Expressem” Kornel Morawiecki i zdradza, co mu dolega. – Trochę przypadkowo zostało to zdiagnozowane. Trafiłem do szpitala we Wrocławiu z zupełnie innymi dolegliwościami – mówi. – To będzie dość poważny zabieg na narządach wewnętrznych w jamie brzusznej – dodaje marszałek senior.

Jak ustaliliśmy nieoficjalnie, operację ma przeprowadzić znany transplantolog, specjalista chirurgii ogólnej. Kornel Morawiecki jest więc pod świetną opieką medyczną, bo szpital MSWiA cieszy się dużą renomą. Kciuki za swojego szefa trzyma wiele osób, w tym m.in. poseł Wolnych i Solidarnych Jarosław Porwich (53 l.). – Jestem z nim modlitwą i bardzo kibicuję Kornelowi w jego walce z chorobą. Wierzę, że wygra! Kornel Morawiecki zrobił bardzo wiele dla Polski, ale musi wrócić, bo jest jeszcze bardzo dużo do zrobienia w Polsce – mówi nam Jarosław Porwich.

2

źródło: se.pl