W wieku 34 lat ważyła 272 kilogramy, a jej stan zdrowia był krytyczny. Oto jak dziś wygląda po niesamowitej transformacji

Zrzucić zbędne kilogramy jest łatwo, ale o wiele trudniej jest utrzymać odpowiednią wagę.Wyobraź sobie jak to jest mieć ponad 200 kilogramów nadwagi i nie móc chodzić, pływać czy nawet po prostu stać.Tak wyglądało życie Nikki Webster.W wieku 34 lat ważyła 272 kilogramy, a jej stan zdrowia był krytyczny – umierała.

Nikki miała tak olbrzymią nadwagę ponieważ była uzależniona od jedzenia.

„Moja waga jest destrukcyjna. Moje ciało strasznie boli. Nienawidzę go. Mówię to sobie otwarcie. Jestem uzależniona od jedzenia, a moje uzależnienie mnie zabija” – stwierdziła Nikki.

,

Życie Nikki zmieniło się gdy została zaproszona do udziału w programie telewizyjnym “My 600 lb Life.”

Gdy zdała sobie sprawę, że jej nadwaga zagraża jej życiu, zdecydowała się na przeprowadzkę z Arizony do Teksasu, aby mieszkać bliżej swojego lekarza, dr Nowzaradana.

Zajmuje się on leczeniem ludzi, dla których nadwaga jest śmiertelnym zagrożeniem.

.

Nikki miała nadzieję, że operacja obniżająca wagę będzie odpowiedzią na jej problemy, ale wymagała więcej niż jednego zabiegu.

Lekarze powiedzieli jej, że zanim przejdzie operację musi sama zrzucić przynajmniej 25 kilogramów.

Nikki zrzuciła założoną wagę w niecałe trzy miesiące i lekarze mogli przeprowadzić operację zmniejszenia żołądka.

.

Mimo wszystko Nikki zamartwiała się, że jej złe nawyki żywieniowe znowu się u niej obudzą. Bała się także ryzyka, jakie niesie ze sobą zaplanowana operacja.

„Kilka miesięcy temu mój przyjaciel Michael miał taką operację i jej nie przeżył. To mnie prześladuje” – mówiła Nikki.

Mimo wszystko Nikki postanowiła zgodzić się na operację.

Operacja zakończyła się sukcesem, a kolejny rok był dla niej niesamowitą podróżą – Nikki zrzuciła 91 kilogramów w 12 miesięcy! Zdjęcia przed transformacją i po przemianie mówią same za siebie – dziś Nikki jest całkowicie inną osobą!

.

Jednak aby dotrzeć do źródła swojej chorobliwej nadwagi, Nikki musiała poszukać dalej.

Skontaktowała się ze specjalistą, aby dotrzeć do źródeł swoich problemów z jedzeniem i upewnić się, że nie wróci do złych nawyków.

Nikki miała kilka momentów, w których ponownie przybierała na wadze, co jest zupełnie normalne w przypadku osób, które gubią taką nadwagę.

,

Nikki zdobyła dodatkową motywację, gdy usłyszała od lekarza, że jest gotowa do operacji polegającej na usunięciu nadmiaru skóry, która pozostała po zrzuceniu takiej nadwagi.

Po zrzuceniu 160 kilogramów lekarze zatwierdzili operację usunięcia nadmiaru skóry. Podczas operacji lekarze usunęli ponad 25 kilogramów zbędnej skóry.

Niestety po operacji Nikki dostała krwotoku wewnętrznego i musiała znowu wrócić do szpitala, aby przejść kolejną operację. Na całe szczęście szybko doszła do siebie i po kilku dniach wróciła do domu.

,

Dziś Nikki waży 88 kilogramów i cały czas walczy o utrzymanie obecnej wagi i zdrowych nawyków żywieniowych.

Nikki jest teraz zdrową i szczęśliwą kobietą, która nigdy nie czuła się tak dobrze. Trzymamy kciuki za jej sukces!

.

Jej historia to piękna inspiracja! Nikki poślubiła niedawno miłość swojego życia, Marcusa

Zrzucenie zbędnych kilogramów i zmiana destrukcyjnych nawyków żywieniowych to nie jest łatwa sprawa i wymaga olbrzymiej pracy. Historia Nikki dowodzi, że nie ma sytuacji beznadziejnych i zawsze można zmienić swoje życie, nawet jeżeli nie widzimy możliwości i wydaje nam się, że zadanie nas przerasta.

Mam nadzieję, że podzielisz się historią Nikki na Facebooku i że zainspiruje ona innych do zmiany życia!

Świetna robota Nikki!

Żródło : pl.newsner.com