Kobieta nie mogła spać, miała ból głowy, nie miała nastroju. Ale wszystko się stało, gdy lekarz przepisał jej jedną rzecz

Często zdarza nam się zapomnieć, że nasze zdrowie i samopoczucie zależne są od odpowiedniej diety. Jeśli nie będziemy o nie dbać, możemy mieć poważne problemy.

Szczególnie jeśli w tym co jemy brakuje magnezu. On odpowiada m.in. za silne serce i zdrowie układu nerwowego.

Magnez łatwo dostarczyć swojemu ciału pod postacią migdałów i innych orzechów, roślin strączkowych, gorzkiej czekolady, bananów czy szpinaku. Nie trzeba wrzucać w siebie suplementów diety z apteki. Jest jednak też zła wiadomość…

Nasz organizm wchłania jedynie 30 – 40% magnezu z produktów wymienionych powyżej. Dziennie potrzebujemy go aż 400 mg, więc bardzo łatwo o za niski poziom tego pierwiastka. Gdy tak się dzieje, organizm od razu daje nam to do zrozumienia.

1. Skurcze mięśni
Kiedy brakuje nam magnezu mięśnie zaczynają się buntować i możesz odczuwać bolesne skurcze.

2. Zaparcia
To właśnie magnez odpowiada za prawidłową pracę jelit. Jeżeli jest go w organizmie za mało jelita rozleniwiają się.

3. Migrena
Napięciowe bóle głowy są również jednym z efektów deficytu magnezu. Badania wykazały, że gdy zwiększymy ilość magnezu w organizmie, migreny nie będą już tak dokuczliwe.

4. Astma
Udowodniono też, że gdy dostarczamy ciału odpowiednie ilości magnezu zmniejszają się problemy z układem oddechowym.

5. Nadciśnienie
To schorzenie jest wyjątkowo niebezpieczne, gdyż może skutkować nawet zawałem serca. Warto codziennie przyjmować magnez, potas i wapń, aby zapobiegać występowaniu tego problemu.

6. Niedobór wapnia
W przypadku braku magnezu nasze ciało nie będzie w stanie wchłaniać wapnia.

7. Ciągła ochota na słodycze
Jeżeli cały czas masz potężną ochotę na słodkości możliwe, że brak Ci magnezu w organizmie. Warto wtedy skusić się na gorzką czekoladę. Jest to świetne źródło magnezu i ma bardzo mało kalorii.

8. Niepokój
Magnez odpowiada za działanie układu nerwowego, a gdy jest go za mało możemy odczuwać niepokój i lęki.

9. Stany depresyjne
Zostało udowodnione, że osoby po 65 roku życia, które cierpią na niedobór magnezu mają 22% większe szanse na wystąpienie depresji.

10. Bezsenność i ciągłe zmęczenie
Bezsenność, ciągłe zmęczenie i bóle mięśni – są to jedne z objawów deficytu magnezu.

Magnez jest nam niezbędny do prawidłowego funkcjonowania. Warto więc zadbać o jego odpowiednią ilość w naszej codziennej diecie.

źródło: patrz.online