Jona Ardyn oczarowała widzów. Niektórzy już okrzyknęli ją „wschodzącą gwiazdą polskiej sceny”! Wideo

W programie „Dzień dobry TVN” niemal codziennie pojawiają się goście muzyczni. Niedawno swój talent zaprezentowała widzom Jona Ardyn, znana z udziału w „Must Be the Music. Tylko muzyka”, a także niedoszła gwiazda Eurowizji. Niektórzy już okrzyknęli ją „wschodzącą gwiazdą polskiej sceny”!

W jednym z ostatnich wydań śniadaniówki wystąpiła Jona Ardyn, która zaprezentowała widzom swój utwór „Woman”. Widzowie oniemieli z zachwytów, gdy charyzmatyczna wokalistka i altowiolistka stanęła na scenie „Dzień dobry TVN”.

„Fajne doświadczenie! Mili ludzie. Piękne twarze. Serdeczna atmosfera” – zachwycała się Jona Ardyn.

Kim jest Jona Ardyn, która oczarowała widzów „Dzień dobry TVN”?
Kim jest gwiazda „Dzień dobry TVN”? Jona Ardyn to właściwie Joanna Maksymowicz- Raczyńska. Zawodowo jest altowiolistką i muzykiem sesyjnym, a z zamiłowania wokalistką. Jest gwiazdą niemieckiej Preussisches Kammerorchester w Prenzlau. Widzowie poznali ją, gdy brała udział w jednej z edycji polsatowskiego „Must Be the Music. Tylko muzyka”.

Co więcej, Jona Ardyn wystąpiła na Eurowizji, towarzysząc Isis Gee podczas jej występu w konkursie w 2008 roku. Sama ubiegała się także o udział w szwajcarskich eliminacjach do Konkursu Piosenki Eurowizji, jednak nie zakwalifikowała się do stawki finałowej krajowych selekcji.

Jona Ardyn od lat działa za granicą. Dzięki stypendium naukowemu wyjechała do Stanów Zjednoczonych, by uczyć się w Instytucie H. Manciniego w Los Angeles. Współpracowała tam z największymi kompozytorami muzyki jazzowej oraz filmowej. Następnie kontynuowała studia w Oklahoma City, gdzie udoskonalała swój talent, śpiewając w chórze gospel. Następnie objęła asystenturę w Konserwatorium Muzycznym w Kansas City.

„To mozaika wszystkich moich inspiracji oraz fascynacji, którym nadaję własną treść i sens. Nie można jej określić jednym słowem” – tak opisuje tworzoną przez siebie muzykę.

źródło: plejada.pl