Jeden szczegół na zdjęciu ślubnym Jolanty Kwaśniewskiej zmienia wszystko. Nikt go nie zauważył

Jolanta Kwaśniewska przez wielu uważana jest za najpiękniejszą pierwszą damę w historii Polski. Jej klasa i elegancja widoczne były już na zdjęciu ślubnym. Internauci nie zauważyli jednak pewnego istotnego szczegółu na jednej z fotografii pochodzących z tego pięknego dnia.

Jolanta Kwaśniewska to uosobienie stylu, klasy i elegancji. Miliony kobiet w Polsce stawiają ją za wzór do naśladowania. Jej stylizacje niezmiennie budzą zachwyt, a wygląd zewnętrzny – mimo upływu lat – wciąż jest podziwiany i eksponowany w kobiecej prasie. Jolanta Kwaśniewska była ulubioną pierwszą damą Polaków i większość z nich wciąż obserwuje jej poczynania.

Aktualne kreacje żony prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego to przykład gustu i dobrego smaku. W sieci można również znaleźć zdjęcia byłej pierwszej damy z czasów młodości. Fotografią, która zrobiła prawdziwą furorę jest niewątpliwie zdjęcie ślubne. Internauci podziwiali białą suknię, piękną fryzurę i delikatny makijaż, który w wystarczający sposób podkreślał jej wyjątkową urodę.

Jolanta Kwaśniewska na zdjęciu ślubnym. Internautom umknął pewien istotny szczegół
Wszyscy chwalą ślubną kreację pierwszej damy, jednak nie każdy zauważył pewien istotny szczegół. W ślubnej stylizacji, którą wybrała Jolanta Kwaśniewska zabrakło welonu. Brak tego elementu nie jest przypadkowy i niesie ze sobą konkretną informację na temat przyszłej pary prezydenckiej.

Według tradycji chrześcijańskiej, która jest wciąż respektowana w Polsce, welon panny młodej symbolizuje przede wszystkim niewinność i dziewictwo. Dawniej panny młode szły do ołtarza z twarzą zasłoniętą welonem, a po zawarciu małżeństwa, świeżo upieczony mąż odsłaniał go i całował swoją żonę. Jolanta Kwaśniewska świadomie zrezygnowała z tego symbolu.

Brak welonu w stylizacji ślubnej. To mówi bardzo wiele na temat Jolanty Kwaśniewskiej

Jolanta Kwaśniewska świadomie zrezygnowała z welonu, ponieważ zarówno ona, jak i prezydent Aleksander Kwaśniewski nie są osobami wierzącymi. Para prezydencka pokazała, że przestrzeganie religijnych tradycji nie jest obowiązkiem, mimo że w polskiej kulturze bywa to źle odbierane.

Jolanta Kwaśniewska i jej mąż pokazują, że tradycyjne symbole nie muszą mieć decydującego znaczenia podczas ślubnych obrzędów. Rezygnacja z religijnej symboliki nie musi oznaczać – wbrew temu, co uważa duża część polskiego społeczeństwa – że małżeństwo nie będzie udane. Jolanta Kwaśniewska i Aleksander Kwaśniewski, którzy zdecydowali się tylko na ślub cywilny od wielu lat żyją w bardzo szczęśliwym związku i nic nie wskazuje na to, aby miało się to zmienić.

Tak wyglądała Jolanta Kwaśniewska i jej mąż podczas swojej ślubnej ceremonii:

1

źródło: pikio.pl