Japończycy po meczu zostawili w szatni liścik. Rosjanie zszokowani!

Japonia prowadziła z Belgami już 2:0 w 1/8 mistrzostw świata, ale ostatecznie po dramatycznym meczu przegrała 2:3 i pożegnała się z turniejem. Drużyna Japonii pięknie się zachowała po zakończeniu spotkania. Zawodnicy tak wysprzątali swoją szatnię, że ekipa porządkowa już nic nie musiała tam robić.

Japończycy długo nie zapomną meczu z Belgią w 1/8 finału mistrzostw świata. Choć w drugiej połowie prowadzili już 2:0, ostatecznie przegrali 2:3. Bramka, która dała Belgom awans do ćwierćfinału, padła w ostatniej minucie doliczonego czasu gry.

Piłkarze z Azji byli zasmuceni, jednak mimo tego zachowali się z klasą. Na stadionie podziękowali swoim fanom, żaden zawodnik nie odmówił pomeczowego wywiadu dziennikarzom, a dodatkowo pozostawili po sobie idealny porządek. Zawodnicy posprzątali zarówno ławkę rezerwowych, jak i szatnię.

Do sieci trafiło zdjęcie przedstawiające szatnię, którą zajmowali japońscy piłkarze. Pomieszczenie było idealnie wysprzątane! Dodatkowo zawodnicy zostawili kartkę z napisem “Dziękujemy” w języku rosyjskim.

W mediach wiele ciepłych słów kierowano również pod adresem japońskich kibiców, którzy po każdym spotkaniu na mundialu w Rosji sprzątali trybuny. Nawet po meczu z Belgią, który miał dla nich smutny finał, wyciągnęli worki na śmieci i posprzątali po sobie.