Dzień Teściowej – życzenia śmieszne, czy poważne? Czego życzyć matce swojego męża lub swojej żony? To zależy od osobistego charakteru teściowej – jedna możne śmieszne życzenia odebrać jako żart, druga obrazi się na śmierć i na niedzielne obiadki będzie zapraszać już tylko córkę lub syna bez współmałżonka.

Dzień Teściowej – życzenia, śmieszne memy, to norma w Internecie. Krążą tam całe legendy o tym, jakie to złe i straszliwe są teściowe. Przede wszystkim tyczy się to mam partnerek, które rzekomo wręcz nienawidzą swoich zięciów, ponieważ uważają, że nie są warci ich córek. Kontrolują całe życie małżeńskie pary, nic nie zadzieje się bez ich akceptacji, a wszystkie pomysły męża córki są tymi bezsensownymi, które nie mają szansy na powodzenie. Obraz teściowej jest bardzo stereotypowy, mówi się, że „teściowa jest jak nietoperz: niedowidzi, niedosłyszy, a wszystkiego się czepia”.

W kontrze do tego typu stwierdzeń i utartych przekonań powstał Dzień Teściowej, który obchodzimy co roku 5 marca, więc już jutro. Zięciowie i synowe z wyrazami szacunku i uznania kierują swoje życzenia do mamuś swojego partnera, które po ślubie pary stają się częścią rodziny.

Dzień Teściowej: życzenia dla teściowej

W dniu swojego święta teściowa liczy przede wszystkim na pamięć, życzenia i upominek (wersja dla chcących się przypodobać). Czego możemy życzyć teściowej? Przede wszystkim zdrowia, cierpliwości i wyrozumiałości, pamiętajmy, że one też kiedyś były młode, też borykały się z podobnymi problemami do naszych. To tylko długie lata życia i ciężkie sytuacje ukształtowały ich charakter. Być może nie są zbyt wyrozumiałe dla synowych, czy zięciów, ale na pewno robią to wszystko z powodu wielkiej miłości do ich własnych dzieci. Pamiętajcie, że to właśnie one i ich mężowie wychowali osoby, z którymi chcecie spędzić resztę życia – to ich zasługa, dlatego traktujmy teściowe, jak i teściów z szacunkiem.

Ty mego męża Mamo wychowałaś,
Nauczyłaś syna żyć.
Nocami przy wózku stałaś,
Aby zdrowy w życiu był. Dziś dzień Twego święta,
I Syn i Synowa Twoja też pamięta.
Więc ślą Ci życzenia,
Zdrowia szczęścia powodzenia.

Dzień Teściowej życzenia, Dzień Teściowej wierszyki – nie musisz jej odwiedzać, wystarczy SMS

Kiedy macie na pieńku ze swoją teściową lub chcecie, żeby na jej twarzy pojawił się uśmiech, możecie im złożyć śmieszne życzenia, takie z przymrużeniem oka. Nie musicie nawet robić tego osobiście, wystarczy krótki SMS, aby pokazać, że pamiętacie i myślicie o teściowej w dniu jej święta. Treść może być śmieszna, nie może natomiast obrażać odbiorcy, pamiętajcie o tym. Oto kilka przykładów na zabawne wierszyki z okazji Dnia Teściowej:

Żony mama raz do roku,
W Dzień Teściowej nabiera uroku.
Droga mamo Ty wiesz przecież,
Kocham Cię jak nikt na świecie!

Droga Teściowo,
Przyjmij życzenia,
Ze swego zięcia – zadowolenia.
Mojej Teściowej dziś kwiaty niosę,
Dla Ciebie mamo nawet żonę zniosę.

W marcu święto ma teściowa,
To okazja wyjątkowa
Na życzenia, miłe słowa.
Niech więc zdrowie dopisuje,
Kasy nigdy nie brakuje.

Niech teściowa w dniu jej święta
Będzie zdrowa, uśmiechnięta,
A listonosz z życzeniami
Pędzi szybciej niż tsunami.

Dziś dla Mamy kwiaty mamy
i uśmiechy z życzeniami:
Zdrowia konia, siły byka,
Kiedy wnuczek, wnuczka bryka,
A gdy już się zmęczysz nami,
To urlopu pod palmami.

źródło: pikio.pl