Jak poradzić sobie z biżuterią, która nie jest już tak piękna jak kiedyś, ale nadal nie masz serca się jej pozbyć. Domowe sposoby są najlepsze

Jak zadbać o starą biżuterię?

Łańcuszek się zerwał, a srebro już dawno nie błyszczy? Zobacz, jak poradzić sobie z biżuterią, która nie jest już tak piękna jak kiedyś, ale nadal nie masz serca się jej pozbyć. Domowe sposoby są najlepsze! Jak odnowić starą biżuterię?

Każda kobieta marzy o pokaźnej kolekcji błyskotek w swojej szkatułce. Strzelamy, że każda z was miała w swoim życiu sytuację, kiedy musiała stanąć przed dylematem: „wyrzucać mój ulubiony, nienadający się do niczego łańcuszek, czy zostawić go chociażby przez sentyment? ”Istnieje mnóstwo domowych sposobów, które nie tylko pomogą zapobiec niszczeniu się biżuterii, ale również pomogą poradzić sobie z naprawieniem tej już zniszczonej.

Jak odnowić starą biżuterię?

Na ratunek splątanym łańcuszkom!

Żeby pozbyć się nieestetycznych supełków, które powstały na łańcuszku, posyp go dziecięcym pudrem – powinien rozplątywać się o wiele łatwiej. Dla większej precyzji użyj w tym celu szpilki.

Lakier bezbarwny, by uniknąć przebarwień

Jeśli boisz się, że z twojej biżuterii zetrze się metaliczny połysk lub że zafarbuje twoje palce na ciemny odcień, pomaluj ją bezbarwnym lakierem do paznokci.

Boisz się zaśniedziałego srebra? Trzymaj je razem z… kredą!

Nie od dziś wiadomo, że kreda pochłania wilgoć. Jeśli nie chcesz, by twoje srebro zaśniedziało podczas przechowywania, połóż obok biżuterii zwykłą kredę. Pamiętaj, by zmieniać ją przynajmniej raz w miesiącu.

Zerwany łańcuszek? Ratuj go żyłką

Jeśli twój naszyjnik się zerwał, a nie masz czasu biec do jubilera, możesz tymczasowo związać go w zepsutym miejscu cienką, przeźroczystą żyłką.

Ratunek na zaśniedziałe srebro – pasta do zębów

To jeden z najpopularniejszych domowych sposobów na odnawianie srebra. Do tego celu najbardziej przydadzą się pasty wybielające (większość z nich zawiera krzemionkę). Wystarczy wycisnąć odrobinę pasty na szczotkę i pocierać biżuterię do momentu, aż znowu zacznie pięknie błyszczeć.

Złoto ma błyszczeć? Musisz napoić je piwem

Choć z pewnością przyjemniej jest je wypić, okazuje się, że ma również właściwości czyszczące. Niestety ten sposób nie nadaje się do odnawiania biżuterii z kamieniami.

Zrób domowy eliksir do czyszczenia biżuterii

By biżuteria pięknie błyszczała, możemy moczyć ją w skutecznym domowym eliksirze. Do wykonania tego specyfiku potrzebujemy jedynie białego octu, olejku z drzewa herbacianego i sody oczyszczonej. Wrzuć biżuterię do słoika, wlej pół szklanki octu, kroplę olejku herbacianego i zostaw na całą noc. Następnego dnia wyjmij biżuterię pokryj ją sodą oczyszczoną, dokładnie umyj szczoteczką i spłucz wodą.

Powiększ naszyjnik, dołączając do niego bransoletkę

Masywne naszyjniki są absolutnym hitem wśród dodatków. Jeśli ten, który kupiłaś, okazał się za krótki, możesz przedłużyć go starą bransoletką w podobnym odcieniu.