Gigantyczna emerytura Wałęsy. Kwota żenuje jednak b. prezydenta

Lech Wałęsa nie powinien narzekać na finanse. Mimo to – nie pierwszy raz były prezydent Polski daje do zrozumienia, że dostaje za niską emeryturę. Wielu Polaków wzięłoby połowę tej kwoty w ciemno.

Lech Wałęsa nie przestaje zaskakiwać. Lider „Solidarności” i były prezydent Polski na trwałe wpisał się w najnowszą historię naszego kraju.

Lech Wałęsa narzeka na emeryturę? „Tu trzeba siły i zaplecza do tej walki”

Laureat pokojowej nagrody Nobla nie byłby sobą, gdy nie zwracał uwagi na niedoskonałości państwa. Choć sam je współtworzył, to dziś wysyła w stronę rządu serię negatywnych komunikatów.

Nie chodzi wyłącznie o zawzięty sprzeciw wobec rządu PiS. Dziś media przypominają, że prezydent narzeka na… niską emeryturę!

„Super Express” przypomina, że była głowa państwa może liczyć na tzw. emeryturę prezydencką. W porównaniu do wynagrodzeń posłów, czy szefów spółek Skarbu Państwa nie jest to wygórowana kwota, niemniej przeciętny Polak może pomarzyć o środkach, jakie wpływają na konto Wałęsy.

„SE” przypomina, że były prezydent otrzymuje na rękę 5 tysięcy złotych. Czytamy, że ta kwota nie zadowala Wałęsy. W dyskusji na blogu dowodzi, że oczekiwałby wyższych świadczeń! Ten sam argument podnosił na konwencji Platformy Obywatelskiej dwa lata temu.

„Zwykli” emeryci mogą się zdumieć. Wzięliby w ciemno połowę emerytury Wałęsy

Zaznaczmy, że najbiedniejsi emeryci, na „minimalnej krajowej” zmuszeni są żyć za niecałe 900 złotych. Nie mówiąc o rolnikach, najuboższych rencistach, czy wszystkich, którzy nie zdołali wypracować nawet ustawowego minimum. Wielu z seniorów mogłoby pomarzyć nawet o połowie emerytury, jaką co miesiąc inkasuje Lech Wałęsa.

– Dziś po ujawnieniu, przestępcy mnie by zrobili przestępcą. Tu trzeba siły i zaplecza do tej walki. Ja zostałem rozbrojony. Na zbrojenie, na zdecydowane działanie, jestem dziś za stary, za 5 000 zł comiesięcznej emerytury też nie dużo mogę zdziałać. Wszystko inne co otrzymywałem oddałem Narodowi – napisał w swoim, przekornym i prowokującym stylu Wałęsa.

Pamiętajmy, że Wałęsa może liczyć na dodatkowe dochody, np. za udzielanie wykładów.

źródło: pikio.pl