Eksperci stwierdzili, że ten owoc ma wyjątkowe właściwości przeciwrakowe. Jest to niewysokie drzewo o bardzo dużych i słodkich owocach

Eksperci stwierdzili, że ten owoc ma wyjątkowe właściwości przeciwrakowe. Jest silniejszy niż jakiekolwiek dotychczas znane naturalne środki przeciwrakowe.

Owoc rośnie na drzewie o nazwie guanabana lub inaczej graviola. Jest to niewysokie drzewo o bardzo dużych i słodkich owocach. Owoce gravioli mogą być spożywane na surowo lub wykorzystane do ciast, napojów itp.

Roślina rośnie w ciepłym klimacie i uważa się, że jej sok ma moc zapobiegania nowotworom. Nie ma też żadnych skutków ubocznych jego spożywania.

Oprócz zapobiegania nowotworom, graviola ma również szeroki wachlarz innych działań. Jest naturalnym antybiotykiem i zwalcza bakterie, grzyby i pasożyty. Wpływa również na regulację funkcjonowania układu nerwowego, poprawia odporność na stres oraz podnosi nastrój, stabilizuje ciśnienie krwi.

1

W ciągu ostatnich pięciu lat przeprowadzono 20 testów laboratoryjnych, które wykazały, że ekstrakt z owocu gravioli może nawet niszczyć komórki nowotworowe aż 12 typów raka, m.in. nowotworu piersi, trzustki, jajnika, okrężnicy czy prostaty. Zawarte w nim substancje mogą niszczyć komórki rakowe nawet wydajniej niż adriamicyna – standardowy lek przeciwrakowy.

Najważniejszy jest zaś fakt, że ekstrakt z gravioli nie niszczy zdrowych komórek i nie powoduje skutków ubocznych.

Źródło: polubione.com