Dusiła w sobie uczucia przez ponad 30 lat, aż w końcu wybuchła

Sarah Ferguson (59 l.), była żona księcia Andrzeja, spędzała wakacje z rodziną królewską na zamku Balmoral w Szkocji. Brytyjskie media twierdzą, że pokłóciła się tam z księżną Camillą (71 l.).

Sarah Ferguson i Camilla od dawna mają bardzo napięte relacje. Fergie, księżna Yorku, była bliską przyjaciółką księżnej Diany (†36 l.) i widziała, jakie piętno odciskał na niej głośny romans księcia Karola (70 l.) z Camillą Parker Bowles, obecną księżną Kornwalii. Dusiła w sobie uczucia przez ponad 30 lat, aż w końcu wybuchła.

– Fergie nigdy wcześniej nie starła się z Camillą. W Balmoral wróciły wspomnienia z czasów, gdy Sarah przebywała tam z Dianą. Fergie zaatakowała Camillę pewnego dnia podczas poobiednich drinków – powiedziała osoba zbliżona do rodziny królewskiej. – Nikt się tego nie spodziewał. Fergie zupełnie się nie hamowała i powiedziała Camilli, że ma krew na rękach. Takiej kłótni nikt z pałacu wcześniej nie widział – dodała.

31. sierpnia 1997 roku limuzyna, którą jechała księżna Diana z Dodim Al-Fayed, wpadła w poślizg i uderzyła w filar paryskiego tunelu Alma. Kochanek księżnej zginął na miejscu, natomiast Diana doznała ciężkich obrażeń, w wyniku których zmarła w szpitalu.

Diana, która była nazywana „królowa ludzkich serc” swoje życie nazywała torturami, a Windsorów „pieprzoną rodziną”. Gdy świat dowiedział się, że księżna nie żyje, Londyn zareagował histerycznie. Ludzie płakali na ulicach, a pod pałacem Buckingham ułożyli dywan z kwiatów. Na czym tak naprawdę polegał jej fenomen? Jak tłumaczyła to brytyjska prasa, ludzie po prostu stracili kogoś kogo mogli bezkarnie podglądać.

1

Po rozwodzie z księciem Andrzejem jest rzadziej zapraszana na spotkania rodziny królewskiej

2

Książę Karol miał romans z Camillą Parker Bowles, gdy był mężem Diany

3

Diana ciężko znosiła romans Karola z Camillą

4

Diana i Fergie przez wiele lat były najlepszymi przyjaciółkami

5

Sarah widziała, jak Diana cierpi przez zdrady Karola

6

Camilla przez wiele lat była kochanką księcia Karola

źródło:fakt.pl