Andrzej Duda ma tyle samo fanów, co wrogów. Prezydent stał się postacią niezwykle popularną jeszcze podczas kampanii w 2015 roku, gdy powstało wiele memów, których był głównym bohaterem. Niewykluczone, że po jego nowym wpisie pojawią się kolejne. Wszystko za sprawą zdjęcia z „męskiego wieczoru”, które opublikował prezydent. Uwagę internautów zwrócił jeden szczegół.

Andrzej Duda funkcję prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej pełni już od ponad trzech lat. Jego zwycięstwo nad Bronisławem Komorowskim było przełomem w polskiej polityce, po którym role odwróciły się, a władzę w Sejmie odzyskało Prawo i Sprawiedliwość. Dotychczasowy okres prezydentury oceniany jest różnie, jedni doceniają to, że głowa państwa doskonale radzi sobie ze swoją sławą i w ten sposób budzi zaufanie wielu Polaków, inni natomiast twierdzą, że spełnia on tylko zalecenia opcji rządzącej.

Z pewnością należy jednak przyznać, że nasz czołowy polityk do perfekcji opanował korzystanie z mediów społecznościowych. Zdarza się, że najbardziej znani członkowie partii w Polsce nie potrafią zapanować nad emocjami i wdają się w utarczki słowne w mediach społecznościowych.

Przykładem jest choćby Krystyna Pawłowicz. Posłanka Prawa i Sprawiedliwości wielokrotnie wdawała się w kłótnie z użytkownikami Twittera, często nie przebierała w słowach i decydowała się na używanie bardzo ostrych określeń. Od pewnego czasu jednak ograniczyła ona swój udział w mediach społecznościowych. Być może zdała sobie sprawę z tego, że jej dyskusje nie wpływają korzystnie na odbiór partii rządzącej.

Andrzej Duda pochwalił się zdjęciem z „męskiego wieczoru”

Andrzej Duda w ostatnim czasie zdecydował się pochwalić na Instagramie zdjęciem z wizyty w Zabrzu. Nieoczekiwanie wywołało ono masę komentarzy, a uwagę internautów zwrócił jeden drobny szczegół.

Andrzej Duda swój post opatrzył opisem odnoszącym się do wydarzenia, w którym miał okazję uczestniczyć.

– Regionalna Karczma Piwna Śląsko-Dąbrowskiej „Solidarności”. Hmmmm… Męski wieczór. – napisał pod swoim zdjęciem urzędujący prezydent, odnosząc się do miejsca, w którym się znajdował.

Internauci zwrócili szczególną uwagę na jeden szczegół

Uwagę obserwujących przykuła jednak puszka piwa, która znalazła się tuż obok kufla. Internauci chętnie komentowali zdjęcie polityka, najczęściej w uszczypliwy, niepozbawiony sympatii sposób.

– Panie Prezydencie piwerko musi być! Najlepsza prosto z puchy hyhyhy! – czytamy w komentarzach pod zdjęciem Dudy.

– Miłego i oby jutro głowa nie bolała, na zdrowie Panie Prezydencie! – jak widać, użytkownicy Instagrama postanowili w sympatyczny sposób skomentować post polityka.

Andrzej Duda jest bardzo aktywnym użytkownikiem zarówno Instagrama, jak i Twittera. Jego krótkie komentarze oraz interakcje z obserwującymi przysporzyły mu dodatkowej popularności.

Prezydent wybrał się do Zabrza na spotkanie z polskimi górnikami. Najpierw wygłosił krótkie przemówienie, doceniając ich ciężką pracę pod ziemią, a następnie udał się na spotkanie w Karczmie Piwnej, gdzie zostało wykonane zdjęcie, które wywołało falę komentarzy.

1

źródło: pikio.pl