Nie musisz inwestować w drogie i często nieskuteczne odplamiacze, by pozbyć się trudnych plam. To, czego potrzebujesz, na pewno masz już w swoim domu. Ten prosty w przygotowaniu środek wywabi plamy z wina, kawy, soku pomarańczowego, herbaty, sosu pomidorowego, sosu sojowego, moczu, krwi, błota, a nawet gumy do żucia! Zobacz, jak go zrobić.

Rzeczy, których potrzebujesz: woda utleniona, płyn do mycia naczyń, woda, soda oczyszczona (opcjonalnie).

1

W butelce z atomizerem wymieszaj 100 mililitrów płynu do mycia naczyń z 200 mililitrami wody utlenionej. Spryskaj plamę i wycieraj szmatką do momentu aż zniknie. Jeśli potrzebujesz mocniejszego środka o ściernej strukturze, dodaj do mikstury z poprzedniego kroku odrobinę sody oczyszczonej. Obydwa preparaty doskonale nadają się do odplamiania wszelkiego rodzaju tkanin, od dywanów po bluzki i prześcieradła. Usuną plamy z trawy, kawy, tłuszczu, szminki i różnego rodzaju sosów.

2

Dlaczego to działa? Najważniejszym składnikiem odplamiacza jest płyn do mycia naczyń! Jego formuła została stworzona z myślą o rozbijaniu i usuwaniu resztek jedzenia oraz tłuszczu. Ph płynu jest jednocześnie na tyle neutralne, że nie uszkadza włókien tkanin. Z kolei woda utleniona przyspiesza proces utleniania, dzięki czemu plama jest usuwana szybciej.

3

Uważaj jednak, ponieważ woda utleniona to delikatniejsza wersja wybielacza. Przed jej zastosowaniem zrób test na niewidocznym obszarze tkaniny, żeby sprawdzić, czy jej nie odbarwisz. Używaj wody utlenionej o stężeniu nie większym niż 3%.

4

źródło: interia.pl