Dlaczego mężczyzna wsypał trochę proszku do pieczenia do butów? Też zaczniesz tak robić, kiedy dowiesz się przyczynę

Być może nie wiecie, ale proszek do pieczenia ma wiele zastosowań, nie tylko w pieczeniu. Poniżej przedstawiamy 18 sposobów na jego wykorzystanie, dzięki którym ułatwicie sobie życie.

1. Na swędzenie po ugryzieniach owadów. Wystarczy zmieszać proszek z wodą, aby otrzymać konsystencję pasty, a następnie nałożyć ją na ugryzione miejsce. Po 10 minutach zmyj pastę zimną wodą.

2. Zmęczone stopy po długiej wycieczce? Dodaj 3-4 łyżeczki proszku na 4 litry wody i rozkoszuj się relaksującą kąpielą stóp.

3. Aby się pozbyć nieprzyjemnego zapachu z butów, wsyp do nich trochę proszku do pieczenia.

4. Aby zmiękczyć groszek, fasolę i soczewicę wystarczy, że podczas gotowania dodasz jedną łyżeczkę proszku na litr wody.

5. Jeśli z lodówki wydobywa się nieprzyjemny zapach, umieść w niej proszek na talerzu. To odświeży powietrze.

6. W upalne dni nic nie pobije zimnego napoju. Wszystko, co musisz zrobić, to wymieszać cukier, sok z cytryny i zimną wodę, do której dodasz łyżeczkę proszku. To spowoduje, że kwas z cytryn zamieni się w kwas węglowy. Proszek do pieczenia jest niegroźny w niewielkich ilościach, dlatego nie spożywaj go więcej niż 1 łyżeczkę na raz.

7. Aby pozbyć się zgagi wymieszaj łyżeczkę proszku w szklance wody i wypij. Ten sposób pomaga także w przypadku wzdęć.

8. Podczas kąpieli wsyp od 50-100 gramów proszku do wanny, aby zmiękczyć wodę. Uwaga: Nie powtarzaj tego częściej, niż dwa razy w tygodniu.

9. Możesz samodzielnie zrobić naturalny dezodorant. Wystarczy, że dodasz odrobinę proszku na wilgotny wacik.

10. Dla osób, które cierpią na nieświeży oddech, to świetny sposób by się go pozbyć. Wymieszaj łyżeczkę proszku w ciepłej wodzie i płucz nią gardło.

11. Nasze kochane zwierzaki też mogą skorzystać z zalet proszku do pieczenia. Wysyp odrobinę proszku na ich legowisko, a pozbędziesz się nieprzyjemnego zapachu. Jest to bezpieczna metoda, która działa również w przypadku kuwet.

12. By pozbyć się z termosu zapachu stęchlizny, dodaj kilka łyżeczek proszku do gorącej wody i wlej do środka. Potem po prostu go wypłucz.

13. Proszek do pieczenia w połączeniu z solą i octem świetnie sobie radzi z czyszczeniem rur. Wsyp proszek zmieszany z solą do zatkanego odpływu, dodaj trochę ciepłego octu i zostaw całość na chwilę. Następnie wlej wrzątek do odpływu i gotowe.

14. Żeby wyczyścić srebro, włóż je do gorącej wody. Następnie dodaj kawałek folii aluminiowej i łyżeczkę proszku. Zostaw całość na dłuższą chwilę. Na koniec, wypłucz wszystko zimną wodą i osusz.

15. Proszku do pieczenia możesz używać także do mycia zębów zamiast pasty. Zneutralizuje on w jamie ustnej żrące kwasy.

16. Dodaj trochę proszku do wody i podlej nią kwiaty. Rezultat Cię zaskoczy.

17. Możesz zmiękczyć mięso, wklepująca w nie trochę proszku do pieczenia i zostawiając na kilka godzin. Następnie dobrze wypłucz, osusz papierowym ręcznikiem i usmaż. Zdziwisz się jakie delikatne będzie mięso.

18. By pozbyć się przykrych zapachów ze zmywarki, wsyp proszek w miejsce na środek czyszczący. Następnie uruchom ją na jeden cykl mycia bez naczyń w środku.

Udostępnij ten artykuł, jeżeli spodobały ci się te sztuczki. Niech inni też poznają ciekawe zastosowania proszku do pieczenia.

źródło: lolmania.eu