Nawet Dorota Szelągowska tego nie umie. Znamy kto może zbudować cudowny domek w 1 dzień za 14 tysięcy?

Dorota Szelągowska słynie ze spektakularnych metamorfoz wnętrz, Katarzyna Dowbor zaś z przeprowadzania ekspresowych remontów. Żadna z nich jednak nigdy nie porwała się na takie wyzwanie, jakim jest tani i funkcjonalny dom gotowy w 24 godziny. To zapowiedź nowej ery w budownictwie.

Dorota Szelągowska czy Katarzyna Dowbor często narzekają na różnorodne problemy podczas wykonywania prac w mieszkaniach oraz domach. Uważają, że 3 dni to bardzo mało, aby zrealizować wszystkie plany związane z remontem oraz wystrojem. Okazuje się jednak, że są ludzie, którym wystarczy zaledwie jeden dzień, aby od podstaw postawić nowy budynek.

Nawet Dorota Szelągowska tego nie umie. Istnieje sposób na szybkie i tanie budowanie domów

Powszechnie wiadomo, że budowa domu to długotrwałe i trudne przedsięwzięcie. Projekty, zakup materiałów oraz odpowiednia ekipa fachowców to także wielkie koszty, dlatego wiele osób wciąż decyduje się na kupno mieszkania w bloku. Istnieje jednak pewna metoda, która pozwoli szybko oraz niezwykle tanio postawić nowy budynek.

To, w czym Dorota Szelągowska widzi problem podczas metamorfoz mieszkań, nie stanowi żadnego wyzwania dla fachowców z ICON oraz stowarzyszenia New Story. Eksperci wymyślili sposób, aby bardzo szybko stworzyć gotowy dom bez czekania na schnięcie tynków, zapraw, farb i innych materiałów.

Wszystko dzięki drukarkom 3D. To właśnie one sprawiają, że wystarczy tylko jeden dzień, aby stworzyć kompletny dom w zaledwie 24 godziny. Maszyny zajmują się wydrukiem każdego elementu, a fachowcy sklejają je razem, tworząc w pełni funkcjonalny budynek za jedyne 4 tysiące dolarów. W przeliczeniu daje to koszt około 14 600 złotych.

Takie rozwiązanie może się przysłużyć szlachetnemu celowi. Pomoże rozwiązać ważny problem

Pierwszy budynek zbudowany w ten sposób zaprezentowano podczas festiwalu SXSWÂ. Parterowy dom o powierzchni 60 metrów kwadratowych sprawia bardzo eleganckie wrażenie. Budowla została ozdobiona zewnętrznymi światłami, a otacza ją swoisty zadaszony ganek. Na pierwszy rzut oka nie widać, że powstał w tak niekonwencjonalny sposób. Dorota Szelągowska może być zazdrosna o taki wyczyn.

Eksperci chcieliby, aby takie rozwiązanie stało się powszechne. Domki z drukarek 3D mogłyby pomóc wszystkim, którzy najbardziej potrzebują schronienia. Chodzi przede wszystkim o dobro bezdomnych ludzi, których nie stać ani na wynajem mieszkania, ani tym bardziej zakup domu.

Metoda budowania z użyciem elementów powstałych na drukarce może być prawdziwym przełomem. Ocenia się, że wraz z upowszechnieniem tej metody po zakończeniu wszystkich niezbędnych testów, koszty zakupu takiego lokum będzie jeszcze niższy.

źródło: pikio.pl